Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emlak GYO’nun halka arzına ilgi yoğun

Giriş Tarihi: 8.11.2013 09:58

İki gündür talep toplayan Emlak GYO’nun ikincil halka arzı yoğun ilgi görüyor.

İkincil halka arzından elde etmesi beklenen 3.2 milyar lira üzerindeki gelir ile Avrupa'da bu yılın en büyük halka arzı olmaya hazırlanan Emlak GYO'da 6 Kasım'da başlayan talep toplama süreci bugün de devam edecek.

Star gazetesinin haberine göre, yurt dışı yatırımcılardan büyük ilgi gören halka arza, Halkbank ve Pegasus'un borsada elde ettikleri olumlu sonuçların etkisiyle yerli talebi de yüksek. Fiyat aralığının 2.50-2.80 lira olarak belirlendiği halka arzda, hisselerin yüzde 80'i yurt dışı kurumsal yatırımcılara, yüzde 10'u yurt içi bireysel yatırımcılara ve kalan yüzde 10'u ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.


180 GÜN SENEDİ SATMAMA TAAHHÜDÜ

ve halka arzdan sonra 180 gün boyunca hisse senedi satmama taahhüdü veriyor. Gedik Yatırım Yurtiçi Satış Müdürü Eral Karayazıcı, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, iyi kârlılığı olan şirketin düzenli temettü ödediğini ve başarılı bir hisse performansı grafiğine sahip olduğunu ifade ederek, "Bankalar da bu işi güzel pazarlıyor. Dolayısıyla bu veriler gerek yerli gerekse yatırımcı ilgisini artıran unsurlar olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emlak GYO’nun halka arzına ilgi yoğun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN