Mercedes, Türkiye'yi teknoloji üssü seçti

Mercedes-Benz Türk, Daimler AG'nin yeni "Küresel IT Hizmetleri Merkezi" oluyor. 13 milyon euroluk yatırımla İstanbul'da kurulacak merkeze, 200 IT uzmanı alınacak

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Mercedes-Benz Türk'ün ana şirketi Daimler, teknolojik büyümede Almanya'dan sonra ilk olarak Türkiye'yi merkez üs olarak seçti. Şirket, Mercedes- Benz Türk'ün mevcut IT bölümünün yanı sıra bir de "Küresel IT Hizmetleri Merkezi" oluşturma kararı aldı. Yeni üs, Daimler'in küresel IT ağında tüm dünyadaki SAP lojistik sistemlerini geliştirecek ilk ve tek merkez olacak. Buradan Daimler'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerindeki operasyonlarına hizmet verilecek.

'ÜLKENİZE GÜVENİYORUZ'
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye'nin ana şirketleri Daimler için önemli ve büyüyen bir pazar olduğunu söyledi. Genes, "İleri bilgi seviyesi ve yetenek gerektiren istihdam fırsatlarının Türkiye'ye getirilmesiyle, ülkenin potansiyeline duyduğumuz güveni kanıtladığımıza inanıyoruz" dedi.

200 KİŞİ ALACAK
Daimler AG Bilgi Teknolojileri Başkanı Dr. Michael Gorriz, Küresel IT Hizmetleri Merkezi'nde görev alacak Türk mühendislerin sayısının iki yıl içinde 200'ü bulmasını hedeflediklerini söyledi. Merkez için 13 milyon euronun üzerinde yatırım yapılacağını açıklayan Gorriz, "Yetişmiş IT uzmanlarının istihdam edileceği merkez, aynı zamanda beyin gücünün Türkiye'de kalması açısından da önem arz ediyor. Marmara Üniversitesi ile de işbirliği içindeyiz" şeklinde konuştu. Daimler, Türkiye'deki merkezin ardından Hindistan ve ABD'de de IT hizmet lokasyonları kurmayı planlanıyor. Dünya çapındaki SAP çalışmalarının yüzde 70'i Türkiye ve Hindistan'daki yeni Küresel IT Hizmetleri Merkezi tarafından yürütülecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes, Türkiye'yi teknoloji üssü seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN