Fatih ihalesine 7 teklif geldi

Fatih projesi kapsamında dağıtılacak tabletler için yapılan ihalede 7 şirket teklif verdi. Yazılı turda en iyi teklifi 303.7 milyon TL ile Vestel verirken, firmaların ek süre talebi nedeniyle ihale yarına ertelendi.

Giriş Tarihi: 11.11.2013 12:15 Güncelleme Tarihi: 11.11.2013 16:07
İhale Komisyonu Başkanı 675 bin tablet için teklif veren şirketleri şöyle sıraladı:

Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık, Samsung Elektronik, Hewlett Packard, Casper-Exper-Probil, Vestel, Telpa Telekom ve C5 Elektronik.

Firmaların ek süre talebi üzerine ihale yarına ertelendi. İhale sonrası yaklaşık 500 milyon liralık tablet alımı yapılacak.

BU DÖRDÜNCÜ İHALE

Fatih Projesi'nin tablet bilgisayar kapsamında şu ana kadar ikisi pilot bölge olmak üzere üç farklı ihale yapılmıştı. Bu ihalelerin ilkini General Mobile kazanarak, pilot bölgeler 8 bin 500 adet tablet bilgisayar dağıtmıştı.

Pilot bölgeler için gerçekleştirilen ve 49 bin adet tablet bilgisayarı kapsayan ikinci ihaleyi ise Vestel kazanmıştı. 10.6 milyon tablet bilgisayarı kapsayan ihale oluşturulan adımlarla devam ediyor.

Yerli ve yabancı 11 farklı şirketin katıldığı ihalede, Samsung Electronic, Samsung Elektronik, Mobil-TelElektromed, Vestel Elektronik Sanayi, Casper-Exper-Probil, Apple, Telpa Telekomünikasyon-Atmaca Elektronik, Microsoft, Arçelik, Toshiba Europe ve Hewlett Packard yer almıştı. İhalede finansal görüşmeler tamamlandı ve ikinci faza geçildi.

Katılan şirketlerle teknik görüşmeler yapılacak. Böylece ikinci fazda yapılacak görüşmelerle öğrencilere dağıtılacak tabletlerin özellikleri belirlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih ihalesine 7 teklif geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN