Avea'nın geliri 1 milyara dayandı

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Cep telefonu operatörü Avea, 2013 üçüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Bu dönemde şirketin geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7'lik artışla 973 milyon lira oldu. 224 bin yeni abone kazanan operatörün toplam müşteri sayısı da 14.1 milyona ulaştı.

AKILI TELEFON % 50'Yİ BULUR

Avea İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Erkan Akdemir, yüzde 7'lik büyümeyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Ara bağlantılardaki düşüşün etkisiyle sadece yüzde 7 büyüdük. Böyle olmasaydı yüzde 16'yı görürdük. Buna rağmen en yakın rakibimize 2.4 kat fark attık" dedi. Türkiye'de akıllı telefonlara olan talebin arttığını belirten Akdemir, şöyle devam etti: "Büyümenin devam edeceğini düşünüyorum. Nerede sonuçlanır bilmiyorum ama kısa zamanda yüzde 50'leri görürüz. Toplam müşteri tabanının yarıdan fazlasının 1 yıl içerisinde akıllıya geçmesine şaşırmamak lazım."

SÜRE 375 DAKİKAYA ÇI KTI

Akdemir, abone sayısını hızlı bir şekilde artıran Avea'nın bu konuda dengeli bir büyüme stratejisi izlediğini açıkladı. Yüzde 43'lük faturalanma tabanı ile piyasanın en yüksek rasyosuna sahip operatörü olduklarının altını çizen Akdemir, 350 dakika olan kişi başı kullanım süresinin 375'e ulaştığını söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avea'nın geliri 1 milyara dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN