Ziraat'ın kârı 2.6 milyar TL

9 aylık bilançosunda 2.6 milyar lira net kâr açıklayan Ziraat'in kredi büyüklüğü 100 milyarı aştı. Bankanın aktif toplamı ise 196 milyara çıktı

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Ziraat Bankası, yılın son çeyreğine de büyümeyle girdi. Üçüncü çeyrek rakamlarını açıklayan banka, dokuz ayda 2.6 milyar lira net kâr elde etti. Bankanın kredi büyüklüğü 100.9 milyar lira olurken, aktif toplamı ise 195.8 milyar liraya çıktı. Ziraat'ın mevduatı ise 131.7 milyar lira oldu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "9 aylık dönemde 2 milyar 576 milyon TL ve üçüncü çeyrekte ise 782 milyon lira kâr elde ettik. Geçen yılın aynı dönemine göre kârımızı yüzde 37 artırdık. Net faiz marjı ve sermaye verimliliği başta olmak üzere, birçok kârlılık ve verimlilik göstergesinde olumlu bir performans gösterdik" dedi. Aydın, hedeflerinin müşteri ağırlıklı bir bilançoya ulaşmak, kaynak yapısını çeşitlendirmek, özkaynakları güçlendirmek ve sürdürülebilir kârlılık olduğunu söyledi.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Kredi ağırlıklı bir büyümeyle aktif büyüklüklerinin arttığını belirten Hüseyin Aydın, 100 milyar TL'yi aşan kredilerin bilançodaki payının yüzde 52 düzeyine yükseldiğini anlattı. Aydın şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu dönemde kredilerde yüzde 11 artış sağlandı. Artışın temelinde, reel sektörün finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ana yönetim stratejimiz yatıyor. Ana misyonumuz olan tarım sektörünün desteklemeye devam ettik. Bireysel kredilerde müşterilerimizin ihtiyaçlarını etkin şekilde karşılamayı sürdürdük."

BU YIL 150 YENİ ŞUBE AÇACAĞIZ
Hüseyin Aydın, bu yıl ağırlıklı olarak İstanbul ve diğer büyük şehirlerde 150 şube açmayı planladıklarını söyledi. Aydın, "Yurtiçinin yanı sıra yurtdışı iştirak, ortaklık ve şubelerimizle de müşteri ilişki yönetimine önem veriyoruz. Bu çerçevede, hizmet kalitesini artırmak amacıyla yeniden yapılandırma çalışmaları başlattık. Alternatif dağıtım kanallarının alt yapısını geliştirdik. Operasyonel etkinlik ve verimlilik çerçevesinde kurduğumuz operasyon merkezinde aylık 1.3 milyon adet işleme ulaştık" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ın kârı 2.6 milyar TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN