Türkiye'nin en iyi haber sitesi

0850'li hatla yapılan soyguna suç duyurusu

0850'li hat vurgunu TELKODER'i harekete geçirdi. Suç duyurusunda bulunan kurumun başkanı Arıak, "Vatandaşlar aramaları BTK'ya bildirsin" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2013
0850'li hatlar üzerinden vatandaşların dolandırılması üzerine harekete geçen TELKODER konuyu mahkemeye götürüyor. Bu tür telefonlarla yapılan yolsuzlukların, yasal olarak çalışan 0850'li hatların da itibarını zedelediğini söyleyen TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Telefonla aramalarda herhangi bir numara kullanılabilir. Arayan numaralar 444'lü, 0850'li, sabit veya cep telefonu numarası olabilir. Arama yapanlar için bunların birbirlerinden farkı yok; dolayısıyla belli bir numara gurubunun suçlu gibi gösterilmesi doğru değil" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Haberleşme konularından sorumlu olan kurumun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olduğunu belirten Arıak, "Türkiye'deki tüm telefon numaralarını BTK verir, kullanılmalarını da denetler. Bu nedenle BTK'nın bu konuyla ilgili bir açıklama yapması faydalı olur. Biz de bu tür kullanımlar için suç duyurusunda bulunacağız" diye konuştu. Arıak, vatandaşların bu numaralardan gelen aramalarda kişisel bilgi vermemesi gerektiğini de söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
0850'li hatla yapılan soyguna suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN