Vodafone'den 3.1 milyalık gelir

Vodafone Türkiye'nin geliri yüzde 17.2 artışla 3.1 milyara çıktı. Şirketin abone sayısı da 19.6 milyona yükseldi. İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, "15 çeyrektir abone artırıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2013
Vodafone Türkiye yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Şirketin toplam geliri ilk yarıda 2012'ye göre yüzde 17.2 artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl geliri olan 3.1 milyara çıktı. Böylece şirketin toplam mobil gelir pazar payı tüm zamanların en yüksek oranı olan yüzde 30.6'ya yükseldi. Şirketin, faiz, amortisman ve FAVÖK'ü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artışla 550 milyon TL'ye, FAVÖK marjı da geçen yılın aynı dönemine göre 0.6 puan yükselişle yüzde 17.5'e çıktı. Şirketin abone sayısı 19.6 milyona yükseldi. Veri gelirleri de geçen senenin aynı çeyreğine göre yüzde 70 arttı.

446 BİN ABONE

Vodafone'nin net abone artışı 446 bin oldu. Faturalı abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 680 bin artış ile 7.2 milyona çıktı. Abone sayısındaki artışta, RED tarifelerinin önemli bir rol oynadığı belirtildi. Vodafone Türkiye, ikinci çeyrekte abone başına aylık ortalama 382 dakika kullanım (MoU) ile "en çok konuşturan operatör" oldu.

'15 çeyrektir abone artırıyoruz'
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, son 4 yılda elde edilen gelir ve abone artışının 15 çeyrektir kesintisiz devam etmesinin sürdürülebilir büyüme ve değer yaratma adına önemli bir gösterge olduğunu kaydetti. Öğüt, sözlerine şöyle devam etti: "Gelirler, kârlılık, pazar payı, abone sayısı ve konuşma süresi bakımından yeni rekorlarla kapattığımız bu dönem hem başarımızın güzel bir yansıması, hem de güven markası olma amacımıza sağlam adımlarla ilerlediğimizin önemli bir göstergesi oldu. Mobil internet kullanıcı sayımızı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 artırdık. Bu rakam artışında akıllı cihaz ve mobil internet deneme kampanyalarımız ile avantajlı mobil internet paketlerimiz etkili oldu. Mobil interneti herkese erişilebilir kılma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Haziran 2011'den bu yana sürdürdüğümüz Net Tavsiye Skoru'ndaki liderliğimizi bu dönemde de sürdürdük. Türkiye'nin aboneleri tarafından en çok tavsiye edilen mobil operatörü konumumuzu pekiştirmeyi başardık."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone'den 3.1 milyalık gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN