Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilsar'dan fabrikadan eve teslim gömlek

Bilsar, perakendede fabrikadan eve teslim dönemini başlattı. Yeni açtığı gömlek mağazasında stok bulundurmayan şirket, ürünü müşterinin evine gönderecek. Hedef maliyeti % 50 azaltmak

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Kişiye özel gömlek üretimiyle tekstil sektöründe büyüyen Bilsar, perakendede yeni bir dönem başlattı. Çorum'da yılda 2.5 milyon adet gömlek üreten firma, Kanyon AVM'de açtığı "Bilshirt" mağazasından alışveriş yapan müşterilere, aldıkları ürünü iki gün sonra teslim edecek. Depo kirası ve stok maliyetini sıfıra indirmek için böyle bir yönteme başvurduklarını söyleyen Bilsar Yönetim Kurulu Başkanı Selman Bilal, "Bilshirt bir gömlek mağazası. Müşteri buradan aldığı ürünü hemen alamayacak. Kargoyla evine göndereceğiz. Ayrıca kendi gömleğini de tasarlayabilecek. Ancak bunun kargo süresi bir hafta olacak" dedi. Stoksuz mağazacılıkla maliyetleri yüzde 30 ila 50 arasında azaltmayı hedeflediklerini dile getiren Bilal, şöyle konuştu: "Deneysel perakendecilik yapmayı planlıyoruz. Sektörde yeteri kadar uzmanlığa eriştik. Artık deneysel işlere yer açmamız gerek."

DİJİTAL GİYİNME KABİNİ VAR
Bilshirt mağazasında tüketiciler dijital giyinme kabininde sanal giyinecek. 2013'ü 163 milyon liralık ciroyla kapatmayı hedefleyen Bilsar, bunun 125 milyarını ihracattan bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilsar'dan fabrikadan eve teslim gömlek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN