Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Digiturk teklifi yönetimin kararı'

Giriş Tarihi: 20.11.2013

Türk Telekom, Digiturk'e verdikleri teklifin sadece Abdullah Tivnikli'nin değil yönetim kurulunun ortak kararı olduğunu bildirdi

TMSF'nin Çukurova Grubu'nun borçları sebebiyle el koyduğu Digiturk'un satış süreciyle ilgili Türk Telekom'dan açıklama geldi. Stratejik planlarında dijital medyaya girmek olan ve temmuz ayında Digiturk için teklif veren Türk Telekom basında çıkan haberler üzerine süreci hatırlattı. Açıklamada, şöyle denildi: "Türk Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 23 Temmuz'daki toplantısında aldığı karar doğrultusunda şirketimiz, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.'nin (Digiturk) yüzde 53 oranındaki hissesinin satın alınması için Çukurova Grubu'na bağlayıcı olmayan satın alma teklifi sunmayı kararlaştırmıştır. Halka açık bir anonim ortaklık olunmasına binaen sermaye piyasası mevzuatı gereği konu SPK'ya bildirilmiş ve 29 Temmuz'da Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama ile duyurulmuştur. Türk Telekom Yönetim Kurulu, şirketin stratejisini doğrudan ilgilendiren konularda tek yetkilidir. Hiçbir yönetim kurulu üyesinin şirket politikasını tek başına tayin etme ve belirlemesinin mümkün olmadığı da açıktır. Buna rağmen, bugün gerek bir gazetede gerekse bazı internet sitelerinde yer alan haberde somut maddi gerçeklere aykırı surette bu satınalma sürecinin Abdullah Tivnikli ile bağlantılı gösterilmesi gerçeği yansıtmamaktadır."

Satış ihalesiz değil
TMSF yetkilileri ise Digiturk'ün ihalesiz satışının söz konusu olmadığını belirterek, "Çukurova Grubu malını satmak istiyor. Görüşmeler grupla yapılıyor. Biz grubun anlaştığı şirketin uygun olup olmadığına bakarız. Yoksa malını satacak olan Çukurova Grubu'dur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Digiturk teklifi yönetimin kararı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN