Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fabrikada iş çok işçi yok

Giriş Tarihi: 20.11.2013 10:36 Güncelleme Tarihi: 20.11.2013 17:20

Denizlili işadamı Mehmet Sarı, aylardır mermer makinesi üreten fabrikasına yüksek maaşla işçi aradığını ancak bir türlü bulamadığını belirterek son çare olarak gazetelere ilan verdiğini söyledi.

İşadamı Mehmet Sarı, 1 yıldır Denizli-Ankara Karayolu üzerinde bulunan Zimek Makine isimli fabrikasına işçi bulamaması nedeniyle zor günler yaşıyor.

"İŞLERİ YETİŞTİREMİYORUZ"

Denizli'nin ilk mermer makinesi üreten firması olan fabrikası için el ilanı dağıtan, araçların arkalarına yazılar yazdıran, işyerine bez afiş asan Mehmet Sarı son olarak gazetelere tam sayfa ilan verdi. Gazeteye "Nerede bu işsizlik? Nerede bu iş arayanlar?" diyerek işçi bulamamasına isyan eden işadamı gazete ilanından sonra işçi bulabilmeyi umut ettiğini söyledi. Fabrikada çalışacak vasıfsız eleman dahi bulamadıklarını belirten Zimek Makine'nin sahibi işadamı Mehmet Sarı, "Denizli'de ilk mermer makinesi üreten firmayız. Tornacı, kaynakçı, frezeci elemanlar arıyoruz. Bunlarla ilgili çok büyük sıkıntımız var. Müşteriden sipariş alıyoruz. Ancak zamanında yetiştiremiyoruz. Edemediğimiz zaman da büyük sıkıntı oluyor. Sadece Denizli'de değil, Aydın, Nazilli, Afyon'da el ilanları, radyo ilanları verdik. Bunlardan sonuç alamadık. Son olarak gazetelere ilan verdik. Bu şekilde işçi bulacağımızı düşünüyoruz." dedi.

İŞTE DERTLİ İŞADAMI'NIN O SÖZLERİ...

"TÜRKİYE'DE İŞSİZLİK YOK"

Türkiye'de işsizlik olduğuna inanmadığını ifade eden Sarı, "Türkiye'de işsizlik var deniliyor ama bu işsizlik nerede ben görmedim. İnsanlar iş beğenmiyorlar. İş var diyoruz gelmiyor. Üç gün çalışıyor. Dördüncü gün başka yere kaçıyor. Bu bizim için büyük sıkıntı. Bunun acilen çözülmesi gerekiyor. Biz Türkiye'de iyi bir mermer makinesi üretim yeri olmamıza rağmen eleman bulamıyoruz. Denizli'de ilan asmadığımız nokta kalmadı.Tuvaletlere kadar astık ama çaresiz kaldık. Denizli'de tüm iş sahasında bu sorun var. Aslında sorun ortak" diye konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fabrikada iş çok işçi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN