Türk Telekom'a büyük ödül

Giriş Tarihi: 25.11.2013 10:49

Türk Telekom International, Global Carrier 2013 ödülleri kapsamında Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Taşıyıcısı seçildi.

Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye, Kafkaslar ve Orta Doğu bölgesinin önde gelen telekomünikasyon operatörlerinden biri olan Türk Telekom International (TTI), 19 Kasım 2013 tarihinde Amsterdam'da gerçekleşen ve uluslararası veri ve toptan ses sektörünün önemli etkinliklerinden biri olan Capacity Europe 2013'te "Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Taşıyıcısı" ödülünü aldı.

Türk Telekom International, 2013'te uyguladığı yenilikçi ve vizyoner gelişme stratejisi ve Orta ve Doğu Avrupa veri ve toptan ses pazarındaki etkili performansı ile diğer şirketleri geride bırakarak ödüle layık görüldü.

Türk Telekom International CEO'su Cengiz Öztelcan: "Bu ödülü almaktan ve uluslararası veri ve toptan ses sektörünün çabalarımızı takdir etmesinden onur duyuyoruz. Bu ödül, markamızın gücünün ve hizmette mükemmelliğe bağlılığımızın göstergesidir. Türkiye'yi veri ve ses akışının merkezi haline getirmek ve komşularımızın Batı Avrupa'ya ve tüm dünyaya erişimini sağlamak üzere yeni pazarlarda yoğun yatırımlar yapmaya kararlıyız. Önümüzdeki yıllarda da kıtalar arasında köprü olmayı sürdüreceğiz" dedi.

Jüri üyeleri, Türk Telekom Grubu'nun uluslararası veri ve toptan ses taşıyıcısı şirketi Pantel'in bu yılın başlarında Türk Telekom International (TTI) adını almasıyla yaşadığı değişikliği bir başarıya dönüştürmek için yoğun çaba sarfettiğini ifade etti ve ekledi: "Türk Telekom International'ın pazarlama ekibi, yeni bir markaya kavuşan şirket için başarılı bir strateji ve imaj geliştirdi. Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük oyuncularından biri olan Türk Telekom International'ın gelişimi, bu yıl şirket için bir dizi başarıyı da beraberinde getirdi. Bunlar arasında, yeni hizmetlerden oluşan çeşitlenmiş bir portföy, şebekenin Güney Balkanlara doğru genişlemesi, Arnavutluk'un Tiran kentinde bir ağ erişim noktasının daha devreye alınması ve Bulgaristan'ın Sofya kentiyle Makedonya'nın Üsküp kenti arasını da şebekesine eklemesi yer alıyor."

Rekor düzeyde katılımla, 150 aday arasından kazananlar, mümkün olan en objektif şekilde değerlendirmeyi sağlamak üzere tasarlanan bir yapısal puanlama sistemiyle belirlendi. Jüri üyelerinden Profesör Dieter Lange "Yeni puanlama sistemi operatörlerin ayrı ayrı değerlendirilmesini olanaklı kılıyor ve tüm ilgili özelliklerin göz önüne alınmasını sağlıyor" dedi.

Global Carrier Ödülleri, uluslararası veri ve toptan ses sektörünün en büyük ve en prestijli ödül etkinliklerinden birisi konumunda. 2013'te sekizincisi düzenlenen etkinlik, 19 Kasım'da Amsterdam'daki Hotel Okura'da 300'den fazla sektör temsilcisini biraraya getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom'a büyük ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN