Sofra'dan 2 bin 500 kişiye iş

Sofra Grup, önümüzdeki yıl 2 bin 500 kişiyi işe alacak. Şirket, okul ve hastanelere özel geliştirdiği iki markayı da pazara sundu

Giriş Tarihi: 26.11.2013
İngiliz Compass Group'un Türkiye'deki şirketi Sofra, önümüzdeki yıl 2 bin 500 kişiyi işe almayı planlıyor. Okul ve hastanelere özel yemek hizmeti vermek için Medirest ve Scolarest markalarını hizmete sokan Sofra/Compass Group, devlet okullarındaki sağlıksız beslenme sistemini değiştirmeyi hedefliyor.

850 BİN KİŞİYE YEMEK

Sofra/Compass Group Türkiye CEO'su Yaşar Büyükçetin, büyüklüğü 7.5 milyar dolarlık toplu yemek sektöründe pazar lideri olduklarını söyledi. Halen özel okul ve hastanelerde yemek hizmeti verdiklerini belirten Büyükçetin, "Hastanelerde hizmet verdiğimiz Medirest ve okullara yönelik olarak oluşturalan Scolarest ile önümüzdeki yıl 2 bin 500 kişiyi daha istihdam edeceğimizi öngörüyoruz. Türkiye'nin en büyük 6'ncı işvereni durumundayız. Günde 850 bin kişiye yemek veriyoruz. Yılda 200 milyon öğün yemek üretiyoruz" şeklinde konuştu. Büyükçetin, dünyanın 55 ülkesinde faaliyet gösteren, 500 binden fazla çalışanı ve 16.9 milyar pound cirosu olan Compass Group'un da aynı sistemi dünyada uyguladığını belirtti. Büyükçetin, okullardaki beslenme alışkanlığının değiştirilmesi gerektiğini söyleyerek, kantin düzeninin çocukların gelecekte obez olmalarına yol açtığını savundu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sofra'dan 2 bin 500 kişiye iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN