Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bıçakcılar 3 ülkede tıbbi cihaz üretecek

Giriş Tarihi: 27.11.2013

80 ülkeye tıbbi ürün ihraç eden Bıçakcılar'ın hedefi yurtdışında büyümek. Şirket İran, Tunus ve Ukrayna'da fabrika kuracak

Türkiye'nin en önemli tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzemeimalatçılarından Bıçakcılar, Türkiye dışında üretime başlıyor. 80'den fazla ülkede sağlık sektörüne hizmet veren şirket, İran, Tunus ve Ukrayna'da da fabrika kuracak. Hali hazırda Esenyurt'taki üretim tesislerinde 700'ü aşkın çalışanı bulunan şirket, yeni yatırımlarla istihdamını da ikiye katlayacak. Mevcutta yıllık 150 milyon adet medikal sarf malzeme üreten firma, bu kapasitesini de önümüzdeki yıl 200 milyon adede çıkarmayı hedefliyor. Geçen hafta Almanya'nın Duesseldorf şehrinde düzenlenen Medica Fuarı'nda Türkiye'yi temsil eden firmanın cirosu ise 70 milyon doları buldu.

80 ÜLKEYE İHRACAT

Yurtdışında gerçekleşecek yatırımların toplam tutarının 10 milyon dolar olacağını belirten Bıçakcılar'ın CEO'su Sadrettin Dai, bu sayede ihracat kapasitelerinin de artacağını belirterek, şunları söyledi: "Ağırlıklı olarak İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda ve İspanya gibi Avrupa'nın gelişmiş ülkelerine ihracat yapıyoruz. Bunun yanı sıra Tunus, Mısır gibi Afrika ülkeleri ve Endonezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerine de satışımız var."

ALANINDA TEK

Türkiye'nin adet ve parça bazında en büyük tıbbi cihaz üreten şirketi olduklarını da belirten Dai, üretim tesislerine ilişkin ise şu bilgileri verdi: "Esenyurt Kıraç'ta 26 bin 500 metrekare alan üzerindeki tesislerimizde üretim yapıyoruz. Tek kullanımlık ürün bölümünde enjeksiyon, extrüzyon, montaj, ambalaj ve sterilizasyon gibi ürünler bulunuyor."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bıçakcılar 3 ülkede tıbbi cihaz üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN