Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Para faiz lobisine değil millete gidiyor'

Başbakan Erdoğan, kamu bankalarının zarar ederek milletin hazinesine göz dikmesine izin vermeyeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.11.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası'nın 150. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katıldı. Ziraat Bankası'nın sadece bir banka değil, aynı zamanda bir tarih olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, şu mesajları verdi:
MİLİ DEĞERLERİ KORUMAK İÇİN: Ziraat Bankası dünyada vahşi bir kazanma ve harcama kültürü oluşurken, sınırsız tüketme alışkanlığı oluşurken, milli değerleri, dayanışmayı muhafaza etmek için kurulmuş bir kurumdur.
VAHŞİCE KÂR PEŞİNDE KOŞAMAZ: Elbette tüm kamu bankalarının zarar edip milletin hazinesine göz dikmesine göz yummayız. Ama Ziraat asla vahşice kâr peşinde koşan bir kurum olmayacak. 11 yıldır kamu bankalarını böyle bir anlayışla yönetiyoruz. Bankalarla sizler çok daha faizle, biz halkı sömürelim anlayışıyla hareket etmemelisiniz. Siz bu noktada adeta piyasayı balanse etmelisiniz. Siz daha dü��ük faizle hizmet vermelisiniz.
2002'DEN BUGÜNE İNANILMAZ FARK: Şu anda 2002 yılındaki Türkiye yok. Ziraat'in görev zararı 2002 sonunda 16 milyar liraydı. Son 10 yıl içinde 36 milyar lira kar elde etti. Bunun da 21 milyar lirasını devlete vergi ve temettü olarak devretti. Dolayısıyla bu para tekrar millete hizmet olarak dönüyor. Fark bu. Yani faiz lobisinde bu 21 milyar nerede kalırdı? Oranın patronunda kalırdı. Ama şimdi millete gidiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Para faiz lobisine değil millete gidiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN