Arnavutluk'ta yılın en iyi bankası

Uluslararası finans piyasalarının en prestijli dergilerinden , Arnavutluk'ta Çalık Grubu'nun iştiraki 'yi 'yılın en iyi bankası' seçti. Banka, bu ödülü son 4 yılda üçüncü kez aldı

Giriş Tarihi: 30.11.2013
bünyesine 7 yıl önce katılan, Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare () 2013'te de en iyi banka seçildi. Uluslararası finans piyasalarının önde gelen dergisi , BKT'yi başarılı finansal yönetimi, kârlılık, pazardaki sürdürülebilir büyümesi ve yenilikçi bankacılık hizmetleri nedeniyle Arnavutluk'un en iyi bankası ödülüne layık buldu.

4 YILDA ÜÇÜNCÜ KEZ
Ödül, Londra'da düzenlenen bir törenle The Banker yetkilileri tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta ile Genel Müdür Seyhan Pencablıgil'e takdim edildi. Financial Times'in bankacılık sektöründe uzman dergisi The Banker, dünyada bankacılık ve finans çevrelerindeki öncü kaynaklardan biri. Dünyada 180 ülkede okunan dergi, bankacılık endüstrisi için veri ve analizlerin kilit kaynağı niteliğinde. BKT, Arnavutluk'un en iyi bankası ödülünü son dört yılda üç kez kazanmış oldu. Bu ödülün, ülkenin ekonomisindeki zor şartlara rağmen, kalite, yönetim ve yenilikçi hizmet anlayışında piyasa lideri konumunu koruyan BKT'nin Arnavutluk bankacılık sistemindeki anlamlı rolünü ve kapasitesinin büyümesini vurguladığı belirtildi. Londra'daki ödül törenine katılan BKT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta, şunları söyledi: "Bu ödülü BKT'nin enerjisine, insan kaynaklarına ve becerilerine güvenen çalışan ve müşterileri adına almak çok gurur verici. İnanıyoruz ki başarımız Arnavutluk ekonomisine faydalı olacak. Diğer birçok Arnavut işletmeleri için de ilham kaynağı haline gelecek."

ARNAVUTLUK'UN 2 BÜYÜK BANKASINDAN BİRİ
Banka Kombetare Tregtare, 2.5 milyar dolarlık toplam aktifi ve 2 milyar dolarlık mevduatı ile Arnavutluk'un 2 büyük bankasından biri. Burada 60, Kosova'da ise 24 olmak üzere toplam 84 şubeyle hizmet veren BKT'nin başarılı performansı, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından kabul gördü. BKT, ülkede en yüksek notu alan tek banka olmayı sürdürüyor.

SÜREKLİ BÜYÜYOR
BKT, Arnavutluk ekonomisindeki düşük büyüme oranına rağmen, her yıl pazar payını ve kârlılığını artıran tek banka olarak dikkat çekiyor. Genel Müdür Seyhan Pencablıgil "Rakiplerimizin aksine, gerek iyi şartlar altında gerekse geçen krizde sürekli büyüme ve kâr etmeyi başarabildik. Arnavutluk halkının bankacılık dahil sahip olduklarından daha fazlasını ve daha iyisini hak ettiklerine olan inancımız en önemli güdülerimizden biri oldu" dedi.

2013 YILINDA ÜÇ AYRI ÖDÜL
2013 yılında BKT, en büyük üç uluslararası finansal kuruluşun vermiş olduğu Arnavutluk'un en iyi bankası ödüllerini kazanmayı başardı. Bankayı, aynı ödüle, The Banker dışında, Euromoney ve EMEA Finance'da layık görülmüştü. BKT Genel Müdürü Seyhan Pencablıgil'in daha önce "Avrupa'da Yılın CEO'su" seçilmesi de BKT'nin bölgedeki başarısını bir kez daha kanıtladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BKT Arnavutluk'ta yılın en iyi bankası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN