Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orka Barselona'yı vitrin yapacak

Orka'nın patronu Süleyman Orakçıoğlu ,"Dünya buraya görsel şova geliyor" dediği Barselona'nın en pahalı caddesi Passeig de Gracia'da Tween mağazası açtı. Orakçıoğlu, burayı markanın global vitrini yapacak

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Küresel moda markası olma hedefine Barsenola'nın en gözde caddesi Passeig de Gracia'da açtığı Tween mağazasıyla devam eden Orka Holding, burayı markanın vitrini olarak konumlandırdı. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Londra ve New York'la birlikte dünyanın en pahalı üç caddesi arasında yer alan Passeig de Gracia'da mağaza açmanın global açıdan oldukça önemli olduğunu söyledi. Zara, Mango gibi dünyaca ünlü markaların 15 yıldır İspanya'dan çıktığına işaret eden Orakçıoğlu, "Dünya buraya görsel şova geliyor. Caddede yan yana bütün lüks markalar var. Biz burayı aynı zamanda Latin Amerika'ya açılan kapı olarak görüyoruz" diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın büyük bir perakende kuruluşunun firmalarını ziyaret ettiğini söyleyen Orakçıoğlu, bu ülkeyle gelecekte işbirliği yapabileceklerinin sinyalini verdi.

YURTDIŞINDA 6 ŞİRKET KURDU

Girdiği her ülkede en az 5 mağaza açma hedefi koyan Orka, İspanya, Londra, Romanya, Polonya ve Rusya'da da 6 şirket kurdu. Barcelona'nın El Born semtinde 4 yıl önce bir Tween mağazası daha açan firma, İspanyollar'a tasarım ürünler satıyor. Dünyada farklı giyinmek isteyen büyük bir müşteri kitlesi olduğuna dikkat çeken Orakçıoğlu, "Tasarım ürünler çok pahalıya satılıyor. Biz tasarımı uygun fiyattan satarak yeni bir pazar yaratıyoruz" dedi. Orakçıoğlu büyüme planlarını ise şöyle açıkladı: "Rusya'da bir yıl içinde 10 mağaza açacağız. Uzakdoğu'da yeni hedefimiz Pakistan. Körfez ülkelerinde de bir partnerle görüşüyoruz. 40 ülkede 50 mağazamız var. Satış noktaları ile 100'ü buluyor."

Parfüm markası 2015'te piyasada
Orka Holding Genel Koordinatörü Osman Arar, Damat ve Tween markalı parfüm çıkaracaklarını söyledi. Fransa Parfüm Federasyonu ile görüştüklerini belirten Arar, "2015'te piyasada olacak. Dünyaca ünlü bir parfüm olmasını amaçlıyoruz. Damat ve Tween'de kozmetik ürünler de olacak" dedi.

300 bin euroluk hava parası
PasseIg de Gracia'da mağaza bulmanın zor olduğunu anlatan Orakçıoğlu, 5 yıl önce 1.5 milyon euro olan hava parasının ise son dönemde 300 bin euro seviyesine indiğini belirtti. Orakçıoğlu, "120 metrekarelik bir mağaza kirası ise 20 bin euro civarında. Ancak biz daha uyguna kiraladık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orka Barselona'yı vitrin yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN