Uçakta bacak uzatmak da parayla

Giriş Tarihi: 2.12.2013 20:09

İskandinav Havayolu şirketi, uzun uçuşlarda bacaklarını uzatarak seyahat etmek isteyenlerden ek ücret alacak.

İskandinav Hava Yolu şirketinin (SAS), 9 Aralık 2013 tarihindan itibaren uygulamaya koyacağı yeni tarifeye göre, uzun yolculuklarda bacaklarını uzatıp rahat bir yolculuk yapmak için acil çıkış kapısı önü ya da buna benzer bir yerde oturmak isteyen yolcular fazladan bilet ücreti ödeyerek seyahat edebilecek.

SAS basın müdürü Henrik Edström'un yaptığı açıklamaya göre, Asya ve Amerika gibi uzun uçuş süresi alan yolculuklarda, acil çıkış kapısı önü gibi geniş alanlarda oturup bacaklarını rahat rahat uzatmak isteyenlerden sadece tek yön için 300 İsveç kronu (35 avro) ekstra ücret alınacak. Yani uçaklarda sayılı olan bu alanlarda oturmak isteyenler, normal alanlarda oturmak isteyenlerden biraz daha yüksek ücret ödeyecekler.

Bu uygulamanın ilk kez SAS havayolu şirketinde uygulama konuluduğunu açıklayan Edström, "Bu alanlarda oturmak isteyen belli sayıda yolcu oluyor ve bizler de bu hizmeti verirken, ek bir ücret alacağız. Bunun bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum" dedi.

SAS havayolu şirketine ait uçaklarla yolculuk yapacaklardan, 9 Aralık 2013 tarihindan itibaren, uzun yolculuklarda acil çıkış kapısı önü ya da buna benzer yerlerde oturmak isteyenler, bilet alırken, tek yön fiyati 35 avro daha fazla ödeme yapacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçakta bacak uzatmak da parayla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN