Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melek yatırımcılar girişimcileri dinledi

Giriş Tarihi: 3.12.2013 16:48
Yaratıcı fikirlere sahip genç girişimciler ile iş dünyasının önde gelen melek yatırımcılarını bir araya getiren Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı'nın ikinci buluşmasında önümüzdeki yıllara damga vuracak proje ve fikirler ortaya çıktı. İş dünyasının deneyimli isimlerinden Mehmet Buldurgan'ın kurucusu olduğu ve aralarında Çağatay Özdoğru, Cafer Fındıkoğlu, Çağrı Bağatur, Ümit Karaarslan, İbrahim Mirmahmutoğulları ve Bahadır Özbek gibi isimlerin yer aldığı Türkiye'nin ilk ve tek şirket evliliği portalı www.sirketortagim.com bünyesindeki Melek Yatırımcılar, genç ve yenilikçi fikirlere yatırım yapmak için adeta birbiriyle yarıştı.

İlki Eylül ayında gerçekleşen ve oldukça ses getiren Şirket Ortağım "Melek Yatırımcı" – "Girişimci" buluşmasının ikinci toplantısında, ağırlıklı olarak 'sağlık-hizmet' sektörü ve 'yazılım-sosyal medya' alanı üzerinde yoğunlaşan projelerle melek yatırımcıların karşısına çıkan genç girişimciler, yatırımcılardan destek aradı. Girişimciler, birbirinden yaratıcı fikir ve iş modelleriyle yatırımcıların dikkatini çekmek için mücadele ederken, bazı projeler "melekler" tarafından yoğun ilgi gördü. Bunlardan ilki, internet üzerinden doktor randevusu almaya imkân tanıyan bir internet sitesi oldu. Diğeri ise yaş ortalaması 24 olan genç mühendisler tarafından geliştirilen ve instagram üzerinden paylaşılan fotoğrafların anlık olarak basılmasını sağlayan baskı makinesi olarak öne çıktı. Ayrıca akıllı ilaç kutusu ve online anketleme gibi fikirlerin anlatıldığı sunumlar da yatırımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Türkiye'nin ilk lisanslı Melek Yatırımcılarından olan Mehmet Buldurgan, bugüne kadar melek yatırımcılardan destek almayı başaran 5 girişimin akreditasyonu için en kısa zamanda Hazine'ye başvuruda bulunacaklarını belirterek "Biz yatırımcılar ile girişimciler arasındaki güvenilir köprü görevini üstlendik. Yatırımcı Melekleri, sosyal duyarlılık sahibi ve başarılı profesyonellerden oluşuyor" dedi. Yatırımcıların içlerindeki girişimci ruhu, kendi kurumlarına da yansıttıklarına dikkat çeken Buldurgan şunları söyledi: "Bu isimler, sadece finansman destekleri ile değil, bilgi, birikim ve deneyimleri ile de girişimcilerin yanında olmak isteyen patron ve/ veya yöneticilerden oluşuyor. Diğer taraftan genç girişimci ve KOBİ'lere yatırım yapan şirketler vergi matrahında yüzde 20 indirim avantajı sağlıyor. Girişimciler ise ağırlık olarak cesur gençlerden oluşuyor. Bu gençler hayatta fark yaratmak isteyen, konuları sadece ulusal değil uluslararası boyutları ile de kurgulayabilen, dünya çapında yenilikçi ve yaratıcı fikirleri yakından takip eden akıllı insanlardan oluşuyor. Biz de doğru projeye doğru yatırımın yapılabilmesi için ekibimiz ile birlikte yoğun mesai harcıyoruz ve bu konuda Türkiye'deki büyük bir boşluğu dolduruyoruz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melek yatırımcılar girişimcileri dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN