Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksit sınırı altın tefeciliğini bitirir

Atasay'ın Altın Çadır Günleri 5 Aralık'ta 4 ilde başlıyor. Altına taksit sınırlandırmasını değerlendiren Cihan Kamer, "Taksit sınırı altında tefeceliği bitirir" dedi

Giriş Tarihi: 3.12.2013
Atasay, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Geleneksel Altın Çadır Günleri'ni 5-8 Aralık'ta aynı anda 4 ilde birden başlatacak. İstanbul dışında Adana, Eskişehir ve Ankara'da eş zamanlı olarak açılacak olan çadırda toplamda 100 bin ürün satışa sunulacak. Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, İstanbul Yenibosna'da kurulacak çadır alanının bu yıl üç kat büyütüldüğünü söyledi. Taksitli satışlara getirilecek sınırlamayla ilgili değerlendirmede bulunan Kamer, şunları söyledi: "12 taksitle yapılan altın satışlarında bir anlamda tefecilik yapıyordu. Bazı kötü niyetli insanlar, taksitle aldıkları ürünleri nakde çevirip tefecilik benzeri bir sistem yarattılar. 6 taksit sınırlamasının bunun önüne geçeceğini düşünüyorum. Bana göre bu son derece doğru bir uygulama olacak."

İHRACATIN ÖNÜ AÇILIR
Cihan Kamer, pırlantada ÖTV'nin kaldırılması yönündeki taleplerin de yanlış olduğunu dile getirdi. Kamer, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: "ÖTV'nin yerine yüzde 18 KDV getirilecek. ÖTV mücevher ihracatını bitirmişti. KDV ile ihracat bir nebze olsun açılacaktır. Ama sektörün kayıt altına alınması için bu oranın yüzde 8'e düşmesi gerekli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksit sınırı altın tefeciliğini bitirir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN