Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyümenin anahtarı doğru dağıtım kanalı

Axa Sigorta Başkan (Satış ve Pazarlama) ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol, dağıtım kanalının sigorta şirketlerinin büyümesinde çok etkili olduğunu belirterek, değişen koşullara hızla adapte edilen stratejik yaklaşımların önemine değindi.

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Axa Sigorta Başkan (Satış ve Pazarlama) ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol, Axa Sigorta'nın 2013 yılında pazar payını arttırdığını söyledi. Akyol, şirketin büyüme rakamlarının ardında yatan en önemli unsurların, istikrarlı ama değişen lokal ve küresel koşullara hızla adapte edilen uzun erimli stratejik yaklaşımlar, mikro baza indirdiği analiz ve modelleme metotlarıyla oluşturduğu tarifeler ve doğru dağıtım kanalları olduğunu ifade etti. Axa Sigorta'nın üretiminin acentelerden geldiğini, büyürken kendisiyle çalışan dağıtım ağını da büyüten bir şirket olduğunu vurgulayan Akyol, acenteye verilen önemin şirketin birlikte yol aldığı iş ortaklarına katma değer yaratmasını sağlayan bir unsur olduğunu belirtti. Akyol sözlerine şu şekilde devam etti: "Şirketimiz, farklı iş stratejileriyle acentelerinin vizyonlarını geliştirmekte ve onların farklı alanlarda büyümelerini sağlamayı hedeflemektedir. Acentelerimiz yoğun yeni iş akışının yanı sıra yüksek müşteri bağlılık oranlarına sahip olduğu kanatindeyim."

AXA SİGORTA'DAN ACENTE MANİFESTOSU
Akyol ayrıca, Axa Sigorta'nın Acente Manifestosu oluşturduğunu dile getirdi ve şirketin acentelerine karşı sorumluluklarını belirlediğini, şeffaf bir şekilde taahhütlerini oluşturduğunu ifade etti. Bunların yazılı bir manifesto ile kamuoyuna ilan edildiğini de sözlerine ekleyen Akyol, manifestonun ana başlıklarını şu şekilde sıraladı: "Axa Sigorta ortağı olmak isteyenlerden ne bekler, iş ortaklarına neyi taahhüt eder? Axa'yı tam bir acente şirketi yapan unsurlar nelerdir? Axa'nın eşitlik prensipleri nasıl işler? Axa Sigorta portföy mülkiyet konusunda acentesine neler sağlar? Axa hangi koşullarda acentesi ile yollarını ayırır? Axa acentesi komisyonu hangi şartlarda aşağı çekebilir?" Akyol, "Axa Sigorta'nın tüm bu başlıkların altında konuları detaylandırdığını ve acentesine taahhütlerini bildirdiğini söyleyen Akyol, "Şirket iş ortakları ile arasında oluşabilecek gri alanları aydınlatmış böylece soru işaretine mahal bırakmayan bir iş modeli oluşturmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyümenin anahtarı doğru dağıtım kanalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN