Sınırda ilginç olay

Giriş Tarihi: 6.12.2013 13:56

Genelkurmay'dan çarpıcı 2 açıklama: 10 motosikletli kaçakçı askerlerin üzerine ateş açtı. Asker ateşe karşılık verdi. Birinci Derece Askeri Yasak Bölgede ise Suriye'den Türkiye'ye doğru 2500 metre uzunluğunda kaçak boru hattı tespit edildi!

Suriye sınırındaki "Askeri Yasak Bölge"de Suriye'den akaryakıt kaçakçılığı yapmak için gizli olarak inşa edilmiş olan 2,5 kilometre uzunluğunda bir boru hattı bulundu.

TSK geceyarısı saat 03.00 sıralarında, "Birinci Derece Askeri Yasak Bölgede" saptanan kaçak boru hattı konusunda şu açıklamayı yaptı:

"2'nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/Hatay) Şht.Ütğm. M. Ali D.BÜKEN Hudut Karakol sorumluluk bölgesinde, Mobil Yol Kontrol Unsuru devriye faaliyetleri esnasında, Birinci Derece Askeri Yasak Bölgede, Suriye'den Türkiye'ye doğru Asi Nehri üzerinden geçen 2500 m uzunluğunda bir boru hattı tespit edilmiştir.

Söz konusu boru hattı ile ilgili olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına ve Hatay İl Jandarma Komutanlığına bilgi verilmiş olup; söz konusu boru hattı, Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile tutanak tutularak kontrollü bir şekilde imha edilmiştir."


UYARIYI DİNLEMEYİP ASKERE ATEŞ ETTİLER

Dün öğle saatlerinde ise Şanlıurfa Suruç'ta bulunan 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı Gülünce Hudut Karakol sorumluluk bölgesinde, 20 kişinin, 10 motosiklet ve bir kamyonet ile beraber, kaçakçılık yapmak maksadıyla Suriye'den Türkiye'ye doğru geçmeye çalıştıkları belirlendi.

Bölgede bulunan hudut unsurları tarafından kaçakçı şahıslara "dur" ikazında bulunuldu. Ancak kaçakçı şahıslar, yapılan ikazlara uymayarak hududa doğru ilerlemeye devam etti. Kaçakçılar, bölgeden uzaklaşmadı ve hudut birimlerinin üzerine 10 el ateş etti. Açılan ateşe, ateşle karşılık verilirken yapılan müdahaleler sonucunda söz konusu kişiler Suriye tarafına doğru bölgeden uzaklaşmış ve kaçakçılık girişimi engellendi. Bölgede gözetleme ve devriye faaliyetlerine devam edildiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda ilginç olay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN