Trakya'ya bir günde üç milyarlık yatırım

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Lüleburgaz ve Kırklareli'ne giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3 milyarlık yatırımın açılışını yaptı. Bunun 2.5 milyarının Kırklareli'ne yapıldığını anlatan Erdoğan, Lüleburgaz'da da 530 milyonluk açılış yaptıklarını bildirdi. "Ergene ne yazık ki mahvoldu. Şimdi buna biz müdahale ediyoruz" diyen Erdoğan, 12 arıtma tesisiyle burayı tertemiz yapacaklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, "Nasıl Haliç'i pırıl pırıl yaptıysak, Ergene'yi de aynı şekilde yapacağız" şeklinde konuştu.

30 MART'TA TEMEL ATARIZ

Konuşmasında ekonomiye de değinen Erdoğan,"Milliyetçiyiz diyenlere sesleniyorum. Merkez Bankası'nın kasasında o zaman ne vardı biliyor musunuz? 27.5 milyar dolar. Şimdi bu rakam 135 milyar doları aştı. Bugün ekonomik olarak güçlüysek, buradan güçlüyüz" dedi. Tekirdağ'da şehir hastanesi yapacaklarını söyleyen Erdoğan, "Şu anda 14 ilde, 16 şehir hastanesi kuruyoruz. 30 büyükşehirde 30 Mart'tan sonra temellerini atmış olacağız" diye konuştu.

17 BİN KİLOMETRE YOL YAPILDI
Ulaşımda
yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Erdoğan, artık şehirlerarası yollardan ilçelere girmeye başladıklarını, Cumhuriyet tarihinde yapılan 6 bin 100 kilometre duble yolun üzerine 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerini söyledi. Türkiye'nin, hava taşımacılığında dünyanın sayılı ülkelerinden birihaline geldiğini dile getiren Erdoğan, göreve geldiklerinde 26 olan havalimanı sayısını 52'ye çıkardıklarını anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trakya'ya bir günde üç milyarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN