Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aselsan'ın Kazakistan fabrikası tamamlandı

Aselsan ile Kazakistan Engineeringin ortaklaşa kurduğu ve Kazakistan Silahlı Kuvvetleri ile bölge ülkelerinin sınır güvenliği ekipmalarının üretileceği fabrika tamamlandı.

Giriş Tarihi: 9.12.2013 11:19
İki kurumun 2011'de kurulan Kazakistan-Aselsan Engineering Şirketi'nin ilk yatırımı olan elektro optik fabrikasının açılışı, 10 Aralık'da yapılacak.

Kazakistan Silahlı Kuvvetleri ile bölge ülkelerinin sınır güvenliği ekipmalarının üretileceği tesisin ana etaplarının 36 milyon dolara mal olduğunu ö��renildi.

Astana'daki fabrikanın açılışına Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kazakistan Savunma Bakanı Adilbek Jaksıbekov, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar ile Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman'ın katılması bekleniyor.


KAZAKİSTAN ASELSAN ENGİNEERİNG ŞİRKETİ

Kazakistan Aselsan Engineering Limited Sirketi, 18 Nisan 2011 tarihinde kuruldu. KAE, Kazakistan askeri ve sivil kuruluşlarla bölge ülkelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik elektro optik ve elektronik cihaz ve sistemleri üretecek. Şirket ayrıca, bu sistemlerin her türlü platforma entegrasyonunu gerçekleştirecek.

Elektro optik fabrikasının önemli kısmı olan Faz 3'ün gelecek yıl tamamlanmasıyla, Kazakistan'ın teknolojik yeteneğiyle, sayılı ülkelerden biri haline geleceği belirtiliyor.

KAE sermayesinin yüzde 50'si Kazakistan Engineering şirketine, yüzde 49'u Aselsan'a, yüzde 1'i de Türkiye'nin Savunma Sanayi Müsteşarlığına ait.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aselsan'ın Kazakistan fabrikası tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN