Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişimci kadınlara Turkcell desteği

Turkcell’in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesinden faydalanan 68 bin dar gelirli girişimci kadın yeni nesil girişimci olma yolunda hızla ilerliyor.

Giriş Tarihi: 10.12.2013 16:06 Güncelleme Tarihi: 10.12.2013 16:07
Proje kapsamında mikrokredi alarak işini büyüten kadınlar, alanında marka olmuş isimlerden koçluk almaya başladı. El emeği üreten kadınları yeni nesil girişimcilere dönüştürme hedefiyle düzenlenen etkinlikler serisinin ilkinde, top model Tülin Şahin moda alanındaki tecrübelerini aktardı ve projeye özel çizdiği desenle girişimci kadınların yeni yıl ürünlerine katkıda bulundu.

Turkcell'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında mikrokredi alan kadınlar yeni nesil girişimci olma yolunda hızla ilerliyor. Kullandıkları mikrokredinin yanı sıra Turkcell'in iletişim ve teknoloji birikimini de arkalarına alarak iş kuran ve girişimlerini büyüten kadınlar şimdi de uzman isimlerden koçluk almaya başladı.


İLK BULUŞMANIN TEMASI, MODA…

Geleneksel el sanatlarından turizme, tekstilden gıdaya pek çok sektörde faaliyet gösteren kadınları, üretim yaptıkları konuda marka olmuş başarılı isimlerle buluşturmayı hedefleyen etkinlikler zincirinin ilki bugün İstanbul'da gerçekleşti. Bu ilk buluşmada mankenlikte uluslararası başarılı işlere imza atan top model Tülin Şahin ile Türkiye'nin dört bir yanında, tekstil, takı tasarımı ve geleneksel el sanatları alanlarında üretim yapan girişimci kadınlar buluştu. Tülin Şahin, girişimci kadınlara hem moda alanındaki tecrübelerini aktardı hem de Ekonomiye Kadın Gücü'nün yaprak logosundan esinlenerek çizdiği deseni paylaştı. Etkinliğin sonunda kadınların üretimleri podyumda mini bir defilede sergilendi.
Etkinliğin açılışında kısa bir konuşma yapan TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, "Turkcell ile yaptığımız işbirliğiyle başarı öykülerini artırmayı ve 4 yılda 100 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Bizi bugün burada buluşturan Turkcell'e teşekkür ediyor, hepinizin yeni yılını şimdiden kutluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimci kadınlara Turkcell desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN