Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür'den özellere sürekli eğitim desteği

Kültür Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi'yle özel sektör eğitim hizmeti veriyor. Her konuda ders veren Merkez'in kadrosunda akademisyenler ve uzmanlar bulunuyor

Giriş Tarihi: 12.12.2013
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), gençleri geleceğe hazırlarken profesyonellerin de gelişimine katkıda bulunuyor. İKÜ'nün 2005 yılında hizmete açtığı İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İKÜSEM) tekstil, taşımacılık, eğitim ve diğer sektörle kurumsal eğitim veriyor. Merkezin bugüne kadar eğitim verdiği kişi sayısı bin 700 kişiye ulaştı. Merkezin öğretim kadrosu ise İKÜ'lü akademisyenler ve iş dünyası uzmanlarından oluşuyor.

EĞİTİMLER ŞİRKETE KAZANDIRIYOR
İKÜSEM
Müdürü Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Merkez'de düzenlenen kurumsal eğitim içeriklerini hem bireysel hem örgütsel başarıyı yükseltme hedefini dikkate alarak hazırladıklarını belirtiyor. Kriz dönemlerinde firmalarda özellikle eğitim giderlerinden kesintiye gidildiğini söyleyen Paksoy, bu yaklaşımın kurumsal gelişme önündeki en büyük engellerden biri olduğunu vurguluyor. Paksoy "Yenilikleri takip eden bir çalışan kurumunu da başarıya götürür. Batı'daki işletmelerde kişi başına düşen eğitim saati ile karşılaştırıldığında bizde bu oran düşük. Ülkemizde kurumlarda eğitim için ayrılan süreyi Batı seviyesine çekmek şart" dedi.

KOSGEB'DEN PROJELERE HİBE
İKÜ Rektör Danışmanı Vural Yılmaz da, İş Geliştirme Ofisi'yle ilgili bilgi verdi. Yılmaz, ofisin 2009 yılında, yeni kaynaklar oluşturma hedefinden yola çıkarak kurulduğunu söyledi. Amaçlarının üniversitenin sanayi ile entegrasyonunu geliştirmek olduğunu belirten Yılmaz, "İşsizlerin kolay ve nitelikli iş bulmalarını sağlamak ve sektörel ihtiyaçları karşılamak da sosyal sorumluluk olarak ele aldığımız noktalar arasında" dedi. Yılmaz, KOSGEB ile Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı'yla ilgili bir işbirliği yaptıklarını da söyledi. Yılmaz şöyle konuştu: "6 kişilik komisyon, Ar-Ge şartlarına uygun başvurularını değerlendiriyor. Projeler için kredi üst sınırı 1 milyon TL, bunun 600 bin TL'si ise hibe kapsamında."

850 KİŞİYE EĞİTİM
Yılmaz , İŞKUR'la da işbirliği yaptıklarını belirterek, "Gazetelerdeki eleman ilanlarında araştırmalar yaparak eğitim verebilecek alanları belirledik. 14 meslek dalında 850 kişi için eğitim açtık" dedi. Yılmaz, KOSGEB-İŞKUR Girişimcilik eğitimlerinde de 5 bin 25 kursiyerin sertifika aldığını belirterek, "2013'ü bin 800 kişiye eğitimle tamamlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür'den özellere sürekli eğitim desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN