Bimeks, Darty'yi satın aldı

Darty Plc, Türkiye'deki operasyonlarını Bimeks'e satmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 18.12.2013 09:18 Güncelleme Tarihi: 18.12.2013 13:35
Darty, Türkiye operasyonlarını Bimeks'e sattı. Darty Plc, Türkiye'deki operasyonlarını Bimeks'e satmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Varılan anlaşma ile Darty, Türkiye'de bulunan 28 mağazasını ve çalışanlarını Bimeks'e devredecek. Darty'nin açıklamasına göre devir bedeli, değerleme çalışmalarının ardından belirlenecek.

Darty Başkarnı Alan Parker yaptığı açıklamada, "Türkiye operasyonlarımızı Bimeks'e satmak için anlaşmaya vardığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Türkiye'de Darty markazı ile iyi bir ilerleme sağladık, ancak bugün itibariyle operasyonumuz düşük bir ölçekte kaldı. Türkiye büyüyen ve dinamik bir piyasa, yaptığımız değerlendirmede daha ciddi yatırımlar yapmadan Türkiye'deki faaliyetlerimizde önümüzdeki yıllarda ciddi bir ilerleme sağlayamayacağımız sonuvuna vardık. Bu anlaşma bize, çekirdek operasyonlarımıza odaklanma stratejimizi uygulamada daha fazla ilerleme sağlama imkanı verecek" diye konuştu.

Bimeks Başkanı Murat Akgiray'da yaptığı açıkmada, "Mağaza ağımızı genişletmek ve piyasa pozisyonumuzu güçlendirmek yolunda bir anlaşmaya ulaşmamızdan memnuniyet duyuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bimeks, Darty'yi satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN