Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın'ın öğrencileri dünyayla buluşuyor

Giriş Tarihi: 19.12.2013

İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlamak için sertifika destek programlarına odaklandı. Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Aydın, "Geleceğe yatırım yapıyoruz" dedi

İstanbul Aydın Üniversitesi, kampuslarında yarattığı iklimle öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Akademik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin artırılmasına da önem verdiklerini söyleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, özel sektörlerle yakın işbirlikleri, uygulamalı eğitim, uluslararası ilişkiler ve diplomalarla dünyanın her yerinde aranılan eğitimli bireyler yetiştirdiklerini belirtti. Aydın, ayrıca sertifika destek programlarıyla da öğrencileri geleceğin dünyasına tam donanımlı olarak hazırladıklarını söyledi. Aydın, bu kapsamda üniversitede yılda 800'e yakın ulusal ve uluslararası etkinlik düzenlendiği bilgisini de verdi.

AFRİKA'YI İNCELİYORLAR

2013'te kurulan Afrika Araştırma ve Uygulama Merkezi de bunlardan biri. Burada kıtadaki ülkelerin siyasi, ekonomik, sosyal yapıları ve gelişmeleri üzerine nitelikli araştırmalar yapılıyor. Aydın, burada Türk araştırmacıların Afrika'yla ilgili önemli projelere imza attığını söylüyor. Merkezde ayrıca Türkiye-Afrika ilişkileri kültürel, tarihi, dini, siyasi ve ekonomik açıdan inceleniyor.

ÜSTÜN ZEKÂLILARA ÖZEL ÜNİVERSİTE
Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, "Çocuk Üniversitesi'nde üstün zekâlı çocuklarla çalışıyoruz. İyi bir eğitimle topluma faydalı hale gelmelerini istiyoruz" diye konuştu.

TOPLUMSAL ÇALIŞMALARIN ADRESİ OLDU
İstanbul Aydın Üniversitesi Toplumsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (TARMER), toplumun kültür yapısı bilimsel verilere dayalı olarak inceleniyor. Tarihi seyir içinde çeşitli kültürlerin birbirleriyle etkileşimlerini, farklı inanç, din, dil, ırk gibi faktörlerin bu oluşum içindeki rollerini izleyerek akademik çalışmalar yapan merkez raporlar yayımlıyor. Son olarak burada Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek üniversite çatısı altında Alevi Çalıştayı düzenledi. Bu konuda çeşitli kesimler bir araya getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın'ın öğrencileri dünyayla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN