Okan Üniversitesi, 15 yılda 15 akademik birime ulaştı

15 yıl önce kurulan ve şu ana kadar 5 bin 555 mezun veren Okan Üniversitesi, 15 akademik birime ulaştı

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Eğitim hizmetine 1999'da 85 öğrenciyle başlayan ve bu sayıyı 15 bine ulaştıran Okan Üniversitesi, 15'inci yaşını çifte sevinç ile kutladı. Okan Üniversitesi'nin Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin kurulmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

'EĞİTİMDE MARKA OLDUK'
Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, "Artık Okan Üniversitesi bir marka. Takım çalışmasıyla bunları başardık. Önümüz açık. Ülkemize eğitim adına daha fazla katkıda bulunacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 15'inci yıl kutlama töreninde konuşan Bekir Okan, "Bu 15 yıl içinde 15 akademik birime ulaştık. Diğer üniversitelerden çok farklı projeler gerçekleştiriyoruz" dedi.

5 BİN 555 MEZUN VERDİ
Sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik programlar açtıklarını anlatan Okan, "Çince, Rusça, Arapça dil eğitimleri veriyoruz. Kariyer ve yaşam dersi ile ilk kez bizim başlattığımız girişimcilik dersiyle farkımızı ortaya koyduk" diye konuştu. Şu ana kadar 5 bin 555 mezun verdiklerini dile getiren Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ise "Üniversitemizin 6 fakültesi, 2 yüksekokulu, 2 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsüne dün itibarıyla Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri de katıldı. Çok mutlu ve gururluyuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okan Üniversitesi, 15 yılda 15 akademik birime ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN