Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suçlu gibi aldılar 4 günde bıraktılar

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Siyaseti itibarsızlaştırma operasyonuyla apar topar gözaltına alınan Türkiye'nin önde gelen işadamları Turanlı ve Ağaoğlu serbest kaldı. Gözaltına isyan eden Turanlı, "Bilgime başvurmak için emniyete apar topar götürülmek rahatsızlık verici" diye konuştu.

17 Aralık'ta başlayan ve siyaseti itibarsızlaştırma girişimi olarak nitelendirilen İstanbul merkezli soruşturmada işadamları tek tek serbest kalmaya başladı. 4 gün gözaltında tutulduktan sonra önceki gün Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı serbest bırakıldı. Dün ise Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu serbest kaldı. SABAH'a gözaltı süresince yaşadığı sıkıntıyı anlatan Emrullah Turanlı, sorgulanmaktan değil operasyondaki üsluptan rahatsız olduğunu söyledi. Hakkında yapılan iddiaların hepsini reddeden Turanlı, "Devletin, polisin, basının yaptığı yapacağı sorgulamadan gocunmuyorum. Ama sabahın köründe apar topar götürülmekten rahatsızım" dedi.

BELGELERLE İSPAT ETTİK
Şahsına yönelik herhangi bir suçlama olmadığını söyleyen Turanlı, şöyle konuştu: "İfademin alındığı konular şirketimize ait olan araziler hakkında yapmış olduğum telefon konuşmalarıydı. Açıklama getirdiğim konuları belgelerle de ispat edince serbest kaldım. Demokrasisi gelişmiş bir hukuk devletinde herkes sorgulanabilir bunda hiçbir sıkıntı, yanlışlık görmüyorum. Fakat uluslararası adalete uygun bir hukuk sisteminde, daha suçu kesin olmadan bir işadamını sabaha karşı apar topar evinden almak haksızlıktır" dedi.

VERİLMEYECEK HESABIM YOK

Taş Yapı'nın 40 yıllık şirket olduğunu söyleyen Turanlı şöyle konuştu: "Ben kendi hesabımı, rahmetli babamın hesabını ve rahmetli dedemin hesabını veririm. Temellerimiz güçlüdür, göle atılan mayası sağlamdır. Bu 4 günlük süreç TaşYapı'yı tam 40 yıldır ileri götürmüştür. Tüm yönetici arkadaşlarım ve binlerce çalışanımızla birbirimize iyice kenetlendik" dedi. Turanlı, serbest kaldığı gece ise "Yaşadıklarımı söylemek için kelimeler etmez. İstinat etmeye çalışılan suçların tamamı asılsız, cahilce, mantıksız hiç bir şeyden habersiz tamamen iftira olan bir hadisedir. Bu operasyonun amaçları var" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suçlu gibi aldılar 4 günde bıraktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN