Avrupagöz hedef büyüttü

Hedef kitlesi dar gelirli vatandaşlar olan Avrupagöz, Suudi Arabistanlı iki ortağıyla yeni yatırımlar için kolları sıvadı. 25 yeni göz merkezi kurarak lider olmayı planlayan kurum, 2015 yılında halka açılacak

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Suudi Arabistan merkezli Nesma ve Reaya'nın ortak olduğu Avrupagöz, hedef büyüttü. Orta ve dargelirli vatandaşa hizmet vermek üzere yapılandırılan Avrupagöz Hastaneleri, iki yabancı ortağıyla son imzaları attı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, 2015'te yüzde 30 oranında halka arzı düşündükleri Avrupagöz'ün yeni yatırımlarla Türkiye'de pazar lideri olmayı hedeflediğini söyledi. Ramazan Burak Telli, "Önümüzdeki dönemde Türkiye ve yurtdışında yeni yatırımlara hazırlanıyoruz. 2015-2016 döneminde 25 göz merkezi kuracağız. Şu an günde binin üzerinde hastanın tedavi edildiği göz merkezlerimizde son teknolojiyi uygun fiyatla sunuyoruz" diye konuştu. İki yabancı ortağın şu anda yüzde 40 oranında hissesi olduğu bilgisini veren Telli, iki grubun 2014'te yüzde 10 ve 2015'te ise yüzde 10 daha hisse alacaklarını söyledi. Açılım sonrası iyileşen yatırım ortamı nedeniyle Diyarbakır'a yönelen Telli, buraya da geçtiğimiz günlerde bir göz hastanesi açtıklarını belirtti.

KÖRFEZ'İN GÖZDESİYİZ

Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği ekonomik başarı hikâyesinin özellikle Körfez ülkelerinde hayranlıkla izlendiğini söyleyen Telli, "Yabancı ortaklarımız, şirketimizden önce Türkiye'nin başarısı için geldi" dedi. Restoran işletmeciliği, telekomünikasyon ve gıda alanlarından sonra Avrupagöz Hastanesi'yle sağlık sektörüne de giren Telli, halen 10 göz merkezi, 1 genel hastane ve 1 diyaliz merkezinden oluşan sağlık grubunun cirosunun her geçen yıl arttığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupagöz hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN