Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 milyon özel aracın yüzde 25'i kaskolu

Trafikteki 8 milyon özel araçtan sadece yüzde 25'inin kasko sigortası olduğunu söyleyen Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, "Bu oran bize, sigortanın öneminin tüketicilere daha iyi anlatılması gerektiğini gösteriyor" dedi

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Sigorta sektörüne genel olarak bakıldığında en çok prim üretilen branşın trafik sigortası olduğunu vurgulayan Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, bu branşta prim üretiminin 2 milyar 630 milyon liraya ulaştığını dile getirdi. En son istatistiklere göre Türkiye'de trafikte tescilli araç sayısının 17 milyon 465 bin olduğunu belirten Ayhan, bunların yaklaşık yüzde 54'ünü otomobillerin oluşturduğunu, 17 milyon 465 bin aracın yüzde 93'ününse zorunlu trafik sigortası sahibi olduğunu söyledi. Kasko oranlarına bakıldığındaysa, 17 milyon 465 bin aracın, 8 milyon 590 bininin özel araç olduğunu ifade eden Ayhan, "Bunların yaklaşık yüzde 25'inin kaskosu var. Yine bu araçların yaklaşık yüzde 40'ının 16 yaşından büyük olduğunu biliyoruz. Yani yaşlı araçları ve zaten sigortalı olanları bu rakamlardan çıkardığımızda, 3 milyon 300 bin otomobilin aslında yaşlı olmadığı halde riskli görülmediği için kasko poliçesi yaptırılmadığı ortaya çıkıyor. Bu rakamlar gösteriyor ki, sigortanın gerekliliği tüketicilere anlatmalı" şeklinde konuştu.

ÇEŞİTLİLİK ARTIYOR, MÜŞTERİLERE FARKLI ÜRÜNLER SUNULUYOR
2013 yılında özellikle oto branşında farklı kartlara özel satış kampanyaları düzenlediklerini vurgulayan Mine Ayhan, "Sektör bağımsız olarak kredi kartı kampanyalarının satışa son derece önemli destek verdiği bir gerçek. Yeni yılda da yepyeni anlaşmalarla satışı arttırmak üzere kampanyalarımıza devam edeceğiz. Kampanyalardaki temel hedefimiz, acentelerimizin kârlı bireysel ürünlerde üretim yapmalarını sağlamak. Bu şekilde tasarladığımız kampanyalarla hem acentelerimizin hem de müşterilerimizin fayda sağlamasını hedefliyoruz. Acentelerimizi desteklemek üzere ürün çeşitliliğini arttırmak ve müşterilerimize farklı ürünler sunmayı hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 milyon özel aracın yüzde 25'i kaskolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN