Bankacıdan 'sızlanmayalım' çağrısı

Garanti Bankası Genel Müdürü Özen, bankacılık sektörüne yönelik düzenlemeleri olumlu değerlendirdi. Özen, meslektaşlarına "Sızlanmayalım, verilen mesajı iyi okuyalım" diye seslendi

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Hükümetin kredi kartları ve kredi büyümesiyle ilgili çalışmalara Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'den destek geldi. Özen, "Bankacılık sektörü, 'düzenlemeler bize ilave yük getiriyor' diye yakınmaktansa ekonomi yönetiminin verdiği mesajı iyi okuyabilmeli ve alınan konjonktürel veya yapısal önlemlerin fiyatlama mekanizmaları kanalıyla genel ekonomiye yansıma sürelerini azaltmaya çalışmalıdır. Risk iştahı ile mesajı geç algılayan bankalar, en fazla kendilerine zarar verdiklerinin farkında olmalıdır" dedi.

KART HARCAMASI DÜŞER

Kredi kartına yönelik taksit sınırlamasını da değerlendiren Özen, "Kredi kartı harcamalarının düşmesini ve tüketici kredilerindeki artış hızının makul seviyelere yavaşlamasını bekliyorum" dedi. Ergun Özen, 2014 yılında, kredilerde sektöre paralel yüzde 15-20 aralığında bir büyüme öngördüklerini anlattı. Özen, "Gelecek yıl sektörün kârlılığının bu yıla kıyasla yüzde 10-20 arasında düşeceğini tahmin ediyoruz" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankacıdan 'sızlanmayalım' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN