Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aktif Bank'tan suçlamalara cevap

Aktif Bank, bugün bazı gazetelerde yer alan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 27.12.2013 16:06 Güncelleme Tarihi: 27.12.2013 16:13
Aktif Bank'ın açıklmasından şu ifadelere yer verildi:

"Bugün, Taraf gazetesinde bankamızın genel müdürlük binasının fotoğrafına da yer verilerekbir haber yayınlanmıştır.

Haberin içeriği, bazı bankaların, "halen yürütülen güncel birsoruşturmaya konu olan şahıs" ile hukuka aykırı olarak çalıştığına dair bir izlenim yaratmaktadır.

Haberde, anlamsızca, sadece bankamızın bağlı olduğu grubun adı öne çıkarılmıştır.

Yayınlanan habere ilişkin gerçekleri içeren satır başları ekteki gibidir:

- İşlemlerimizde, Bankacılık Kanunu, Ticaret Kanunu, diğer mali kanun ve kararlara uygun olmayan hiçbir husus olmamıştır ve yoktur.

- Bunun dışında,bankamız, dünyanın önde gelen bağımsız denetim firması tarafından denetlenmekte ve sonuçları içeren faaliyet raporumuz web sitemizdeilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

- Kaldı ki herkesin bildiği gibi,tüm bankacılık işlemlerimiz kamu otoritesinin ilgili birimlerince, düzenli olarak bir şekilde denetlenmektedir. Bankamızın ilgili birimleri, sözkonusu kamu otoriteleriyle tüm bilgileri aksatmadan paylaşmaktadır.

- Bunların yanı sıra ilgili haberde yer alan, ABD Hazinesi'nin bankamızı kara listeye aldığı şeklinde ifadeler de tamamen gerçek dışıdır.

- ABD Hazinesi'nin kara listeye aldığı banka ya da finansal kurumlar web sitesindenkamuya açık bir şekilde duyurulmakta ve takip edilmektedir. Bu listede asla bankamızın adı ne geçmişte ne de bugün yer almamaktadır.

- Yayınlanan haberde konu edilen bankalar da konuya ilişkin benzer ithamları, daha önce farklı yayın organlarında tekzip etmişlerdir. Ancak nedense bu konuya ilişkin sadece bankamızın adı başlığa taşınmış ve öne çıkarılmıştır. Haberde sadece bankamızın fotoğrafı kullanılmıştır.

- Haberin sunum ve işleniş tarzı maksatlıdır.

- Aktif Bank, Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankasıdır. Dolayısıyla haberde kullanılan ifadeler ve haberin sunum tarzı,kurumsal itibarımızı zedeleyici bir üsluba sahip olduğu gibi kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir.

- Habere ilişkin yasal haklarımız değerlendirilmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktif Bank'tan suçlamalara cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN