Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faizsiz yatırımla BES'e katılım artıyor

Giriş Tarihi: 7.1.2014

Türkiye'de Bireysel Emeklilik Sistemi'nin potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Halk Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur, hazırlanacak faizsiz enstrümanların sistemi daha da büyüteceğini söyledi

Türkiye'de yaklaşık 50 milyon kişinin Bireysel Emeklilik Sistemi'ne girebilecek potansiyele sahip olduğuna inandıklarını söyleyen Halk Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur, bu kadar büyük bir potansiyeli değerlendirmek için Halk Emeklilik olarak ürünlerine faize duyarlı müşterilere özel Duru Plan'ı katarak her geçen gün ürün yelpazelerini genişlettiklerini ve tüm potansiyel katılımcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalıştıklarını belirtti. Tasarruf oranının ülkemizde düşük olduğunu belirten Nurullah Okur, faizsiz emeklilik sistemini seçebilecek müşterileri de sistemden yararlandırarak sistemin bir parçası haline getirip tasarruf büyümesine ivme kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Hedeflerine ulaşabilmek için müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı önemsediklerini belirten Okur, Duru Plan'ı şöyle tanıttı: "Duru Plan'ın temel özelliği faizsiz çalışmak isteyen müşterilerimizin tercihine göre şekillendirilmiş, getirisi faiz olmayan fonlara bağlı yatırım araçlarından oluşmasıdır. Duru Planda yer alan fonlarımızın içeriği; hisse senetleri, altın, kira sertifikaları, katılma hesapları gibi faizsiz enstrümanlardır. Duru Plan ile faizsiz enstrümanları müşterilerimize sunmaktaki amacımız toplumun her kesiminin hassasiyetini karşılayarak katılımcı adaylarımızın BES'e girmelerini sağlamak."

ŞİRKETLER İÇİN GRUP KATILIM PLANLARI
Banka satış kanalı ile müşterilerine başarıyla ulaştıklarını söyleyen Nurullah Okur, "Biz her katılımcımızı sistemin önemli bir üyesi olarak görüyor ve bu hassasiyetle onlara en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Kurulan bu köprü, katılımcılarımızın emeklilik dönemi ile ilgili planlarını mutlu ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirmeleri için bize büyük sorumluluklar da yüklüyor. Faizden kaçınan müşterilerimize Duru Plan'ı sunarken, aynı hassasiyet algısı içerisinde olan gruplara ve kurumsal şirketlere de grup katılım planlarımızı sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faizsiz yatırımla BES'e katılım artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN