Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ariston Thermo'ya yeni CEO

Ariston Thermo'nun yeni CEO'su Leonardo Senni oldu.

Giriş Tarihi: 8.1.2014 10:53
İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı (MISE) Enerji Bölümü Başkanlığı'ndan gelen Leonardo Senni, Ariston Thermo'nun CEO'su oldu. Senni'nin profesyonel iş hayatı deneyimleri arasında McKinsey, P&G gibi büyük şirketler bulunuyor.

Ariston Thermo, CEO'luk görevi için Mr. Leonardo Senni'yi seçti. Senni yeni görevine 1 Ocak 2014 günü itibarıyla başladı.

1967 yılında doğan Leonardo Senni, İtalyan milli enerji stratejisinin belirlenmesi ve uygulanması noktasında önemli çalışmalarda bulunduğu İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nın enerji bölümünde 2 yıl süreyle başkanlık yaptı. Fransa INSEAD'dan makine mühendisliği alanında lisans derecesi ve sonrasında işletme alanında yüksek lisans derecesi alan Senni, McKinsey & Company ve Procter & Gamble'da da görev aldı.

Ariston Thermo Group Başkanı Paolo Merloni, Leonardo Senni'nin CEO'luğa getirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada "Leonardo Senni'nin CEO'luğa atanması Ariston Thermo'nun yönetiminin gelecekte daha da güçleneceği ve grubumuzun mükemmel kaynaklara yönelmesi noktasındaki taahhüdümüzün tescil edilmesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda grup bünyesindeki çalışanların sürekli gelişim içinde olması, grubun büyüme yolunda devam etmesi açısından da kilit öneme sahip" dedi.

Merloni sözlerini "Leonardo Senni, enerji ve sanayi sektörlerindeki derin bilgi birikimine, uzun süreli uluslararası iş deneyimine ve yüksek düzeydeki mesleki beceriye sahiptir. Bu önemli karma, ürünlerimizin enerji verimliliği, müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesi ve uluslararası pazardaki varlığımız ile birleşerek Ariston Thermo'nun termik konfor sektöründeki global büyümesini destekleyecektir" diyerek bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ariston Thermo'ya yeni CEO
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN