Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AVM’cilere ciro eğitim

AVM işletmecileri ve dükkan sahipleri, ciroya endeksli kira ödeyen işletmecilerin cirolarının nasıl takip edileceğini öğrenecek

Giriş Tarihi: 8.1.2014 13:54
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ve AS/Nexia Türkiye işbirliğiyle düzenlenen Ciro Denetimi Konferansı, 9 Ocak 2014 Perşembe günü Taksim'deki Ceylan Intercontinental Oteli'nde gerçekleştirilecek.

MARKALAR AVM'LER İÇİN YARIŞTA

AS/Nexia Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Özsüt, konuyla ilgili açıklamasında son zamanlarda Türkiye'de hemen hemen her ay yeni bir alışveriş merkezinin hizmete girdiğini hatırlatarak "Artık ülkemizde alışverişin şekli değişti. Alışveriş merkezleri ziyaretçi sayısında yıllık yüzde 15'ler düzeyinde büyüme kaydediyor. Buna bağlı olarak metropol şehirlerde giderek artan Alışveriş Merkezlerinde yer almak isteyen dünyada ve Türkiye'de zincir hale gelmiş markalar ve şirketler arasında yoğun bir rekabet yaşanıyor" dedi.

KİRACILARLA İLİŞKİLER ÖNEMLİ

Sektörde yaşanan gelişmelerin kiracı ve kiralayan arasındaki ilişkilere de farklı bir boyut kazandırdığını vugrulayan Tuğrul Özsüt şunları söyledi:
"Sabit kiralama konsepti yerini ciro bazlı kiralama konseptine bırakmaya başladı. Bu da kiraya verenlerin, kiracılarının cirolarını takip etmelerini kaçınılmaz hale getirdi. Alışveriş merkezi yönetimi veya sahipleriyle ciro bazlı kira sözleşmesi imzalamış kiracıların, kontratlarında belirtilen dönemlerde bildirdiği ciroların doğruluk denetimlerinin yapılması, bunun sonucunda da eksik veya hatalı kira ödemesinin önlenmesini hedefleyen ciro denetimi hizmeti giderek önem kazandı."

CİRO DENETİMİNİN PÜF NOKTALARI

9 Ocak 2014 Perşembe günü gerçekleştirecekleri Ciro Denetimi Konferansı'nda sektörün önde gelen oyuncularına ciro denetiminin püf noktaları hakkında bilgiler verileceğini anlatan Özsüt şöyle konuştu:

"Bu denetim işleminde, kiracının cirolara ilişkin evraklarının, bilgi işlem sistemlerinin, maliye idaresine yapılan beyanlarının, yasal defter kayıtlarının incelenmesi neticesinde bildirilen ciro tutarlarının doğru olup olmadığı tespit edilir ve kira kontratlarına uygunluğu denetlenerek sonuçlar kira kaybını da içerecek şekilde raporlanır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM’cilere ciro eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN