Çağ Avrupa'da ilk 100'ü hedefliyor

Diploma Eki Etiketi ile öğrencilerine yurtdışında eğitim fırsatı sunan Çağ, Avrupa'da ilk 100 üniversite arasına girmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Çağ Üniversitesi, "Avrupa Diploma Eki Etiketi" ile öğrencilerine Avrupa yolunu açıyor. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, Avrupa Birliği'nin eğitimdeki tüm kalite kriterlerini yerine getirdiklerini söyledi. Öğrencilerinin diplomalarının Avrupa Birliği üye ülkelerinde geçerli olduğunu açıklayan Bayboğan, "Öğrencilerimizi uluslararası standartlarda rekabet edecek güçte yetiştiriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz kalite kriterlerini daha yukarı çekmek ve Avrupa'dan ilk 100 üniversite arasına girmek" dedi.

İŞ DÜNYASIYLA TEMASTAYIZ
Çağ Üniversitesi'nin iş dünyasıyla da işbirliği içinde olduğunu kaydeden Bayboğan, şöyle konuştu: "Öğrencilerimiz derslerinde teorinin yanı sıra iş hayatına uygulamalı olarak da hazırlanıyor. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında iş bulma konusunda diğer mezunlara göre avantajlı konuma geliyorlar. Öğrencilerimiz Çukurova Bölgesi'nin yükselen yatırımlarında önemli bir istihdam boşluğunu dolduruyorlar."

40 ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR
Çağ Üniversitesi'nin "Erasmus Öğrenci Değişim Programları" kapsamında 20 ülkeden 40'a yakın üniversiteyle ikili anlaşması bulunuyor. Öğrenciler Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Portekiz, Hollanda, Belçika, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Litvanya gibi ülkelerde eğitim şansı elde ederken, bu ülkelerdeki öğrencilerin de Türkiye'deki tercihi oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Avrupa'da ilk 100'ü hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN