Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cep'e şipşak kredi

Giriş Tarihi: 17.1.2014

Teknomarketler, cep telefonuna taksit sınırlamasını 'Şipşak Kredi'yle delecek. Media Markt CEO'su Gürcan, "Yöntem Avrupa'da da yaygın" dedi

Taksitle cep telefonu alma dönemi 1 Şubat'ta biterken, vatandaştan gelen taleplere kayıtsız kalamayan teknomarketler, "şipşak" kredi çözümüne girdi. Media Markt CEO'su Bülent Gürcan, cep telefonu müşterilerine satış anında kredi verilmesi için bankalarla görüşmeye başladıklarını açıkladı.

17 ARALIK ETKİLEMEDİ

Gürcan, "Bu, Avrupa'da çok kullanılan bir yöntem. Mağazalarda anında kredi veriliyor. Bu model bir çözüm olabilir" dedi. Türkiye COO'su Marcus Tengler de, 17 Aralık darbesi ile başlayan süreçte, Alman sermayesi olarak Türkiye'ye bakışlarını değerlendirerek, "Biz uzun vadeli bakıyoruz. Günlük ve anlık şeyler bizi etkilemez" dedi. Bülent Gürcan ve Marcus Tengler, bir grup gazeteciye sektördeki son gelişmeleri değerlendirdi.

MÜSTAKİL BİNA

Tengler, firmanın diğer teknoloji marketlerinden farklı olarak müstakil binalarda mağaza açmak istediğini belirtirken, "Büyük şehirlerde AVM'ler daha uygun iken Anadolu'da müşteriye ulaşmak böyle daha kolay" dedi.

TÜRK HALKININ PROFİLİ FARKLI
Gürcan, "Türk halkı, dokunmayı seviyor. Ama Türkiye'de çalma ABD'ye göre çok az. Türk halkı helal süt emmiş" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep'e şipşak kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN