Ünlü market zinciri zorda

İş yaşamına 1960 yılında toptan ve perakende gıda maddesi ticareti ile başlayan Antalyalı Güngör Gencer'in üç çocuğu, Gencerler Pazarlama Şirketi'ni kurarak 1988 yılında dayanıklı tüketim malları ve beyaz eşya mağazası açtı.

Giriş Tarihi: 20.1.2014 11:32 Güncelleme Tarihi: 20.1.2014 11:35
Bugün halen faaliyette olan o mağazadan sonra Gencer kardeşler, Antalya merkezde bir yıl içinde üç süpermarket birden açtı. İlk mağazaya büyük ağabey Gazanfer Gencer'in oğlu Gökhan'ın, ikincisine ise kız kardeşi Gülsün Erdek'in oğlu Görkem'in isimleri verildi.

Ancak zincir mağazalar konseptine doğru gitmekte olduklarını fark eden kardeşler, Gencerler Pazarlama Şirketi'nin kısaltması olan Genpa adı ile yollarına devam etti. Şirket, kısa bir süre içinde Mersin Bozyazı'dan başlayarak Isparta ve Burdur'u da içine alan 800 kilometrelik sahil bandında 100 markete ulaştı.

Medical Park Antalya Spor Kulübü'nün başkanlığını da yapan Gültekin Gencer ve kardeşi Gazanfer Gencer'e ait olan Genpa Marketler zinciri 2012 yılından itibaren zor günler geçirmeye başlamış. Finansal sıkıntıya giren zincir, son olarak da hukuka sığınmakta çare bulmuş. Güçlü bir yerel marka haline gelen Genpa Market'in sahipleri bu zorlu süreçten hasarsız çıkabilmek için iflasın ertelenmesi talebiyle Antalya mahkemelerine başvurmuş. Bu başvuruya olumlu yanıt alan Genpa'nın iflas erteleme aldırdığı konuşuluyor.

Şirket sıkıntılı süreçte karsız olan 30 mağazasını kapatarak küçülmüş. Lüks inşaat ve besicilik sektöründe de faaliyetleri bulunan Gültekin ve Gazanfer Gencer kardeşler işleri tekrardan yola koyabilmek için çalışıyorlarmış. 26 yıl önce kurulan ve Akdeniz Bölgesi'nin en yaygın yerel market zinciri Genpa'nın bu süreçten güçlenerek çıkacağını umut ediyoruz…

Kaynak: Para Dergisi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü market zinciri zorda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN