Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutluluk ekonomisi bakanı İstanbul’a geliyor

MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, Ekvador Cumhuriyeti Mutluluk Ekonomisi’nden Sorumlu Devlet Bakanı Freddy Ehlers Zurita deneyimlerini paylaşacak.

Giriş Tarihi: 24.1.2014 16:35
İnsan Kaynakları Zirvesi, 19'uncu yılında "ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları" teması altında insan kaynaklarının yeni normalini tartışacak.

12-13 Şubat 2014'te İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek olan İnsan Kaynakları Zirvesi'ne dünyaca ünlü iş dünyası profesyonelleri katılıyor.

Zirvenin en ilginç isimlerinden biri Ekvador Cumhuriyeti Mutluluk Ekonomisi'nden Sorumlu Devlet Bakanı Freddy Ehlers Zurita. Eski gazeteci, TV prodüktörü ve eski Turizm Bakanı olan Freddy Ehlers Zurita, 1995'te Ekvador ve Latin Amerika'da doğal kaynakların çevresel olarak korunması ile ilgili çalışmalarından dolayı Birleşmiş Milletler tarafından Global 500 Ödülü'ne layık görülmüş.

Ehlers, bugün Ekvador'da yeni kurulan Mutluluk Ekonomisi Bakanlığı'nda Sorumlu Devlet Bakanı olarak görevine devam ediyor. Alışık olduğumuz devlet adamı imajının çok dışında ve Latin Amerika'da hızla yayılan; iyi yaşamla bağlantılı vatandaşlık uygulamalarını teşvik etmek ve yeni bir "Birlikte Yaşam Modeli" oluşturmayı kapsayan "Buen Vivir" kavramının sözcüsü olan Ehlers, merakla beklenen konuşmacılar arasında yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutluluk ekonomisi bakanı İstanbul’a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN