Torun: Yüksek faiz istikrara dayanamaz

Torunlar GYO Başkanı Aziz Torun, faiz artışının konut kredilerindeki maliyeti yükselttiğini söyledi. Torun, "Siyasi ve ekonomik istikrar oturursa faizler eski haline gelecektir" dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, faiz oranlarının yükselmesinin yatırım için gerekli olan finansman maliyetlerinin artması anlamına geldiğini söyledi. Merkez Bankası'nın yaptığı revizyonla konut kredilerindeki maliyetin de yükseldiğini belirten Torun, "Siyasi ve ekonomik istikrar oturursa faizler dayanamayacak, eski noktaya gelecektir" dedi.

GÖZLERİ BORSADA

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Derneği (GYODER) Başkanı da olan Torun, yabancı yatırımcının en çok ilgilendiği konunun siyasi istikrar olduğunu anlattı. Torun şöyle konuştu: "Yabancılar için önümüzdeki seçimlerin nasıl sonuçlanacağı önemli. Türkiye'nin yatırım yapılabilecek fırsat ve imkânlara sahip olduğunu biliyorlar. Ülkemizin çok önemli bir lokasyon avantajı var. Yabancılar, 'borsa daha ne kadar düşer, ne kadar kâr elde edebilirim' diye bir beklenti içinde."

30 NİSAN'DA AÇILIYOR

Torunlar GYO'nun 1.1 milyar TL yatırımla hayata geçirdiği alışveriş merkezi ve konut kompleksi Mall of İstanbul 30 Nisan'da açılıyor. AVM'deki kiracılarına ilk 4 ay yüzde 50 indirip yapıp, dolar kurunu da 1.95'e sabitleyen Torun, bu sayede perakendecilerden yoğun talep aldıklarını söyledi. 350 mağazalık AVM'nin yüzde 90'ı kiralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torun: Yüksek faiz istikrara dayanamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN