Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksitsiz hayat başlıyor

Giriş Tarihi: 1.2.2014

BDDK tarafından kredi kartıyla yapılan alışverişlere getirilen 9 taksit sınırlandırması bugün yürürlüğe girdi. Cep telefonu, kuyum ve gıdada artık 'peşin' dönemi başlıyor. Tüketicilerin hayatını değiştirecek uygulamalar, kredi kartı kullanımını önemli oranda etkileyecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 2014 yılı öncesinde aldığı kararlar çerçevesinde kredi kartı harcamalarına getirdiği sınırlamalar bugün itibarıyla başlıyor. Tüketicilerin hayatını değiştirecek uygulamalar, kredi kartı kullanımını önemli oranda etkileyecek. Ucuz ürünlerde bile 10-12 taksite kadar çıkan alışverişler artık ya 9 taksitte sınırlı kalacak ya da sadece "peşin" ödenecek.

TAŞITI DA KAPSIYOR

Gıda, yemek, akaryakıt, kuyum ve cep telefonunda taksitlendirme yapılmayacak. Tüketicilere, binek araç için kullandırılacak taşıt kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri 50 bin TL ve altında olanlar için yüzde 70'i aşamayacak. Bu oran, nihai fatura değeri 50 bin TL'yi aşan binek araçlarda, bedelin 50 bin TL'sine kadar olan kısmı için yüzde 70, 50 bin TL'sinin üstünde olan kısım için yüzde 50 olarak uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksitsiz hayat başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN