Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Samsung CEO'sundan iddialı açıklama

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Fatih Projesi'ne ilgisi devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7.2.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 7.2.2014 13:13
Hasan Genç - Teknokulis

Samsung Türkiye CEO'su Yoonie Joung, İspanya'nın Malaga kentinde gerçekleştirilen Samsung Forum 2014'te Türk basın mensupları ile buluştu.

Türkiye'deki görevine Temmuz 2013'te başlayan Joung, 7 ay içinde ülkemize alışmış, hatta Türkçe cümleler kurmaya bile başlamış.

Daha önce Avrupa ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde görev yapan Joung, ailesinin de Türkiye'ye geldiğini ve eğitimlerine Türkiye'de devam eden çocuklarının çok çabuk adapte olduklarını hatta bundan sonra başka ülkeye gitmek istemediklerini ve Türkiye'de kalmak istediklerini söylüyor. Türk yemeklerinden kebap çeşitlerini çok sevdiğini yemeklerden sonra yediği Türk tatlıları sonrası ise göbeğinin 1 inç büyüdüğünü esprili bir dille anlatıyor.

Joung, Güney Kore ve Türkiye'nin geçmişe uzanan özel bir dostluk bağına sahip iki ülke olduğunu, bu yüzden Türkiye'de görev yapmaktan ayrıca mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.


FATİH PROJESİ'NE İLGİMİZ DEVAM EDİYOR

Joung, Samsung'un dünyada eşi ve benzeri olmayan büyük bir proje olarak nitelendirdiği Fatih Projesi için halen çalıştığını hatta Güney Kore'deki Ar-Ge departmanlarında Türk öğrencilerinin alışkanlıkları, Türk eğitim sistemine özel olarak tablet üretmek için çalışmalar yapıldığını açıkladı.

Fatih Projesi için yetkili makamlarla sık sık bir araya geldiklerini ve bu büyük projenin bir parçası olmayı istediklerini özellikle belirten Joung, Samsung'un okullar için entegre bir çözüm sunan Smart School projesini herkesin görüp deneyimlemesi için bir müzede konsept bir bölüm oluşturacaklarını da açıkladı.


TÜRKİYE'NİN EN SEVİLEN MARKASI OLACAĞIZ

Joung, Samsung'un Türkiye'de son 3-4 yıl içinde çok önemli bir büyüme gerçekleştirdiğini, Türk halkının Samsung ürünlerine gösterdiği ilgi sonrası birçok segmentte pazar liderliğini aldıklarını ve hedeflerinin tüm segmentlerde pazar liderliğine ulaşarak Samsung'u Türkiye'nin en sevilen markası yapmak olduğunu söylüyor.

Son aylardaki kur artışlarının ürün fiyatlarına zam olarak yansıyıp yansımayacağı sorusuna Joung, "kur artışları sonrası oluşacak maliyet artışımızı tüketiciye yansıtmamak için kendi maliyetlerimizi düşüreceğiz" diyerek cevapladı.


TÜRKİYE'YE ÖZEL BUZDOLABI

Samsung, Türkiye beyaz eşya pazarından daha çok pay alabilmek için Türk tüketicisine özel ürünler geliştiriyor. 3 yıl önce Türkiye'ye gelen Samsung Ar-Ge mühendisleri Türk halkının buzdolabı kullanma alışkanlıklarını inceledi ve RT6000 model ismine sahip buzdolabı çıktı. Türkiye'ye özel ürünler üretmeye devam edeceklerini belirten Joung, enerji tasarrufu sunan beyaz eşyalara ilginin arttığını ve bu alanda Samsung'un Türk tüketicilerinin beğenisine yeni ürünler sunacağını açıkladı.


TÜRKİYE'Yİ 4G'YE GEÇİRMEK İÇİN HAZIRIZ

Samsung Türkiye CEO'su Joung, Türkiye'nin önümüzdeki yıl 4'üncü nesil mobil şebeke olan LTE şebekesini kullanmayı planladığını ve Samsung'un sahip olduğu bilgi birikimi ile bu geçiş sürecinde tüm operatörlere destek vererek Türkiye'yi yepyeni bir mobil internet deneyimi ile tanıştırma arzusunda olduğunu belirtiyor.


YENİLİKÇİ ÜRÜNLER TÜRKİYE'DE İLGİ GÖRÜYOR

Türkiye'nin genç ve teknolojiye meraklı bir nüfusa sahip olduğunu belirten Joung, "Yenilikçi ürünlerimizin en çok ilgi gördüğü ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer alıyor, örneğin cep telefonu ve fotoğraf makinesini bir araya getiren Galaxy Camera ve akıllı kol saati Galaxy Gear'ın en çok ilgi gördüğü ülkeler arasında Türkiye de var. Türkiye'de akıllı telefon kullanımı %40 seviyelerinde ve bu oran hızlı bir şekilde artıyor. Samsung ürünleri tüketiciye yeni özelliklerden ziyade bir yaşam tarzı sunuyor. 47 şehirdeki 145 Samsung mağazasına yenilerini ekleyerek yıl sonunda 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.


UHD VE KAVİSLİ TELEVİZYONLARA İLGİ ARTACAK

Samsung Forum 2014'te yeni UHD ve kavisli televizyon modellerini tanıtan Samsung'un bu ürünleri 15 Nisan'dan itibaren Avrupa ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunacağı açıklandı. Yepyeni bir televizyon deneyimi sunan UHD ve kavisli televizyon pazarının çok hızlı büyüyeceğini öngören Samsung, bu pazarda liderliği kimseye kaptırmamakta kararlı görünüyor.

Samsung Forum 2014'te tanıtılan klima, buzdolabı ve çamaşır makineleri de 15 Nisan'dan itibaren Türk tüketicisinin beğenisine sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung CEO'sundan iddialı açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN