İşte rapor: Usulsüz bir işlem yapılmadı

Giriş Tarihi: 13.2.2014

Halkbank'la ilgili BDDK raporu ortaya çıktı. Üç murakıbın hazırladığı raporda, bankanın bugüne kadar yaptığı para ve altın transferinin yasalara uygun olduğu belirtildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) raporu Halk Bankası'nca yapılan bütün işlemlerin Bankalar Yasası'na uygun gerçekleştirildiğini ortaya koydu. BDDK'nın üç murakıbı tarafından hazırlanan raporda, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evindeki paraların banka ile ilgisi bulunmadığı, kara para, altın kaçakçılığı iddialarının da gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Bankanın bugüne kadar yaptığı para ve altın transferinin yasalara uygun olduğu belirtilerek, "Usulsüz bir işlem söz konusu değildir. İşlemler yasaya uygun olarak gerçekleştirilmiştir" tespiti yapıldı.

RAPOR SAVCILIĞA GÖNDERİLDİ

BDDK'nın hazırladığı raporun yönetim kuruluna sunulduktan sonra soruşturmayı yürüten savcıya iletildiği öğrenildi. Kurum yetkilileri, Halkbank'ın faaliyetlerini yasa dışı gibi göstermeye dönük, taraflı bir şekilde sadece bir murakıbın tespitleri ile hazırlanan 28 Ocak 2014 tarihli raporun bir hükmü olmadığına dikkat çekti. İncelemelerde, kanun kapsamında, herhangi bir firma ya da ülkeye yönelik hukuka aykırı bir işlem bulunmadığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte rapor: Usulsüz bir işlem yapılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN