Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Suriyeliler ekonomiye destek veriyor"

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, GTO'nun "Türkiye'ye sığınan Suriyeliler" raporuna ilişkin, "Suriyelilerin entegrasyonu için mücadele ediyoruz. Bu insanlar ekonomik kayıp görülmemeli, şehrin ekonomisine de destek veriyorlar" dedi.

Giriş Tarihi: 13.2.2014 16:34
Bartık, şehirde 200 bine yakın Suriyelinin barındığını hatırlatarak, bu insanların sosyal hayata entegre olması için çalıştıklarını belirtti.

Suriyelilerle ilgili herkesin sahip olduğu görüşlerin dinlenip bir fikir birliğine varılması için olağanüstü meclis toplantısı yaptıklarını ifade eden Bartık, "Bu fikir birliği için sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldik. Alınması gereken tedbirlerle ilgili 'Suriyeli sığınmacılarla ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri' raporunu hazırladık. Dosyayı da ilgili kişilere verdik" diye konuştu.

Suriyelilerle ilgili Gaziantep'te uzun vadede bir sorun çıkmasını istemediklerini dile getiren Bartık, "Suriyelilerin entegrasyonu için mücadele ediyoruz. Bu insanlar ekonomik kayıp görülmemeli, şehrin ekonomisine de destek veriyorlar" dedi.

Suriyeli misafirlerle ilgili yaşanan sorunları güvenlik, ekonomi, sağlık ve eğitim olmak üzere 4 ana başlık altında topladıklarını ifade eden Bartık, bu konuda hazırlanan raporun Ankara'ya teslim edildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Suriyeliler ekonomiye destek veriyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN