Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım sektörü Tüyap'ta buluşuyor

Tüyap, Türkiye'nin farklı illerinde tarıma özel düzenlediği fuarlarla sektörün gelişimine katkıda bulunuyor. Bu yıl fuarlara 1 milyon ziyaretçinin katılması hedefleniyor

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Tüyap,tarım sektörünü buluşturmaya devam ediyor. Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Tüyap Fuarcılık Grubu olarak bu yıl gerçekleştireceğimiz tarım fuarlarımız ile geçtiğimiz yıla oranla katılımcı sayısını yüzde 25 artıracağız. Ziyaretçi sayısında ise hedef 1 milyon" dedi.

'5 İLDE FUAR DÜZENLEYECEĞİZ'

Her biri bölgesinin en büyük ve en verimli buluşmaları olan tarım fuarları ile 5 Türk tarım sektörüne katma değer yarattıklarını belirten Ersözlü, "Tüyap Fuarcılık Grubu olarak sektördeki 35 yıllık deneyimimiz, bilgi birikimimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile her yıl olduğu gibi, Türk tarım sektörünün en büyük ve en verimli buluşmalarına bu yılda da 5 farklı şehirde ev sahipliği yapacağız" diye konuştu. Ersözlü, sektöre yönelik gerçekleştirdikleri fuarların geçen yıl ocak ayında İstanbul'da başladığını belirterek şunları söyledi: "Sektörü mart ayında Konya Tarım Fuarı'nın ardından, nisanda Diyarbakır'da, ekimde Bursa'da, kasımda ise Adana'da Tüyap çatısı altında buluşturduk. Ülkemizin tarım konusundaki en önemli havzalarında düzenlediğimiz fuarlar ile sektörün üretimine, ihracatına, istihdamına katkı sağlıyoruz. Tüyap Tarım Fuarları'nın ilk halkası Türk tarım sektörünün yurtdışına açılan kapısı Avrasya Tarım Fuarı'dır."

12 ÜLKEDEN 151 FİRMA KATILDI

Ocak ayındaki Avrasya Tarım ve Hayvancılık 2014'te 12 ülkeden 151 firmayı 55 ülkeden gelen toplam 36 bin 782 profesyonel ziyaretçi ile buluşturduklarını kaydeden Ersözlü, Türk tarımının dış paz arda tanıtımında ve üreticilerin yeni bağlantılar sağlamalarında önemli bir rol üstlendiklerini belirtti. Ersözlü, "Mayısta 12'ncisi gerçekleşecek olan Konya Tarım Fuarı Anadolu'nun en büyük fuar merkezinde 6 salon bulunan toplam 90 bin metrekarelik alanda açılacak" dedi.

66 ÜLKEDEN KATILIM
Ersözlü, Tüyap Tarım Fuarları ile 3 milyonluk nüfusa hitap ettiklerini söyledi. Ersözlü şöyle devam etti: "Tüyap Fuarcılık Grubu olarak, 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz tarım fuarlarımız ile 28 ülkeden bin 670 katılımcı firmaya aralarında ABD, Afganistan, Bulgaristan, Fas, Almanya, Hollanda, Azerbaycan, Hırvatistan, Gürcistan, Gana, İsviçre'nin de bulunduğu 66 ülkeden 76 farklı ilden gelen toplam 650 bin 611 ziyaretçiye ev sahipliği yaptık. Hazırlanan fuarlar ile sektörün ticaret hacmine destek oluyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım sektörü Tüyap'ta buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN