Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı yasak dinlemiyor

Yabancı yatırımcı, İnternet Yasası'na ilişkin tepkileri dinlemedi. 200 milyon $'lık fonlar Antalya'da buluşup, "Türkiye yatırım için cazip pazar" mesajı verdi. Avrupalı bir fon da 130 milyon $'lık yatırım kararı aldı

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Yabancılar "Türkiye'de internete yasak geliyor" feryadına inat sektöre yatırım kararı aldı. İnternet girişimlerine toplamda 200 milyon doları aşan yatırım yapan fonlar Antalya'ya akın etti.

130 MİLYON DOLARLIK FON

Etohum'un altıncısını gerçekleştirdiği Startup Turkey Girişimcilik Kampı'na aralarında Avrupa, ABD, Hindistan, İsrail ve Ürdün'den gelen girişimcilerin de bulunduğu 30 ülkeden 700 kişi katıldı. Avrupa merkezli Earlybird Venture Capital'den Cem Sertoğlu, 130 milyon dolarlık bir fonu 5 yıllık bir projeksiyonda odağında Türkiye olmak üzere internet yatırımlarında kullanacaklarını açıkladı. Sertoğlu, "Daha önce Peak Games'e yatırım yapmıştık. Şimdi de 130 milyon dolarlık fonu 5 yıl içinde kullanacağız. Bu fon Türkiye'nin ilgi odağı olmaya devam etmesi açısından önemli" diye konuştu.

İKİSAATTE BİRBİRLERİYLE TANIŞTILAR
Kampta düzenlenen 'speednetworking' etkinliği de yüzlerce kişinin iki saat içinde tanışmasını sağladı. Organizasyona, "2014'ün potansiyeli yüksek 15 girişimi" sıfatını kazanan azimli internet girişimcileri de katıldı. 500 Startups'un kurucusu Marvin Liao'nun moderatörlüğünü yaptığı panele Earlybird Venture Capital'dan Cem Sertoğlu, BIC Angel Investments'tan Joachim Behrendt, Intel Capital'den Barış Aksoy ve Aslanoba Capital'dan Hasan Aslanoba katıldı. Konuşmacılar, Türkiye'nin yatırım avantajları üzerinde durdu.

'YATIRIM İÇİN CAZİP PAZAR'
Etohum platformunun kurucusu Burak Büyükdemir, "Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkiye'nin uzun vadeli internet yatırımları açısından cazip bir pazar olduğunu görüyoruz. Ülkemizin bölgedeki cazibesi artarken, girişimcilerle yatırımcıların buluştuğu platform olmayı başardığımızı gördük" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı yasak dinlemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN