Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks mutfağın yeni adresi Anadolu oldu

Giriş Tarihi: 1.3.2014

Alman lüks mutfak firması Nolte, Anadolu'dan yoğun talep almaya başladı. En düşük mutfak fiyatı 5 bin euro olan markaya Antep, Kayseri ve Adana'dan yoğun ilgi var

Türkiye'de 2009'dan itibaren yönetim merkezini kuran Alman lüks mutfak firması Nolte, büyük şehirlerden sonra Anadolu'dan da talep görmeye başladı. En düşük mutfak fiyatı 5 bin eurodan başlayan markaya Gaziantep, Kayseri ve Adana gibi illerden yoğun ilgi olduğunu söyleyen Nolte Türkiye CEO'su Sebahattin Gürel, "Hükümetin Anadolu'ya da büyük iller kadar önem vermesi, bölgede yatırımın artması tüketicinin alım gücünü artırdı. Anadolu'da mutfak kültürü halen çok yoğun yaşanıyor. Ev hanımları zamanlarının büyük bölümünü mutfakta geçiriyor" dedi. Cirolarının yüzde 35'inin Anadolu'dan geldiğini açıklayan Gürel, bu yıl ve 2015'te Şanlıurfa ve Diyarbakır'a da yayılacaklarını söyledi. Gürel şöyle konuştu: "Bayi ağımızı geliştiriyoruz. Halen Adana ve Gaziantep en çok ciro yaptığımız ilk 5 il arasında. Hedef kitlemizi yüksek gelir grubu oluşturuyor. Lüks semtler ve yeni projelere odaklanıyoruz."

PAZAR PAYIMIZ YÜZDE 25

Gürel, yüzde 25'lik payı ile ithal mutfak pazarının lideri olduklarını belirtti. Nolte'nin Almanya'daki 3'üncü büyük mutfak firması olduğunun altını çizen Gürel, "Türkiye'de 25 Alman mutfak firması var. Ancak Almanya'dan ithal edilen mutfakların yüzde 40'ını biz getiriyoruz. Türkiye'de yerli markalardan yüzde 40 daha pahalıyız" diye konuştu. Hem bayiler hem de perakende kanalıyla satış yaptıklarını belirten Gürel, gayrimenkulün gelişmesiyle cirolarının yüzde 60'ının projelerden sağlandığını kaydetti.

BAYİ SAYISINI ARTIRACAK
Gürel, 2009'dan itibaren bayi ağlarını genişlettiklerini söyledi. Halen 14 bayileri olduğunu ifade eden Gürel, bu yıl ağa 5 tane daha ekleneceğini söyledi. Gürel, "Konya, Eskişehir, Trabzon, Bodrum ve Samsun da geliyor. Hızla Anadolu'ya yayılıyoruz. Bu illerde yüksek fiyatlı konutların yer aldığı proje sayısı da hızla yükseliyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks mutfağın yeni adresi Anadolu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN