Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şikâyetim var

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Ekonomi yönetimi iş dünyasıyla bir araya geldi. 59 sektör temsilcisi bankalardan şikâyet etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu bankalara "Fırsatçılık yapmayın" dedi

Ekonomi yönetimi, Türkiye ekonomisini hedef alan 17 Aralık operasyonunun ardından ilk kez reel sektörle bir araya geldi. Ekonomi röntgeninin çekildiği toplantıya Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı ile TOBB'un 59 sektör temsilcisi katıldı. Sekiz saatlik toplantıdan yeni bir ekonomi paketi mesajı çıktı.

5 DAKİKA KONUŞMA
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Aynı gemideyiz. Kriz fırsatçılığı ve kolaycılığına kaçmadan, sadece iyi gün değil, kötü gün dostu da olduğunuzu göstermenin tam zamanı" dedi. Her sektör meclisi başkanı 5 dakika söz aldı. 12 sektörün talebi ön plana çıktı. Perakende ve kuyumculuk başta olmak üzere birçok sektör kredi kartına taksit sınırlamasından dert yandı. Uzun vadeli kredi ve finansman olanaklarının yetersiz geldiğini belirten işadamları şunları vurguladı: "Elektrik üretici ve tedarikçisi firmalar, satış üzerinden pay ödüyor, bu nedenle maliyetler yükseliyor. Bankacılıkta haksız rekabete neden olan düzenlemeler ortadan kaldırılmalı. Yatırım malı niteliğindeki ürünlere uygulanan yüzde 8 KDV haksız rekabete ve kayıt dışılığa yol açıyor. Vergi mevzuatı otomotive uyumlu olmalı. Turizm için hazine ve orman arazilerinde tahsis süreleri azaltılmalı. Hazır giyime yatırım teşviki verilmeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şikâyetim var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN