Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkbank dönüyor

1997 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Türkbank, seçimler ertesinde çıkarılacak yasa ile bankacılık sektörüne geri dönüyor.

Giriş Tarihi: 12.3.2014 08:56
Geçen yıla kadar tasfiye halinde bulunan bankanın borçları sıfırlanmış ve tasfiye süreci sona erdirilmişti. Torba kanuna eklenecek yasal düzenleme sonrasında bankanın BDDK'ya bankacılık lisansı için başvurması bekleniyor.

Dönüş için altyapı hazırlıkları devam ederken, Türkbank'ın katılım bankası olarak faaliyet gösterebileceği iddia ediliyor. TMSF Başkan Danışmanı Abdullah Güzeldülger, Türkbank'ı yeniden ekonomiye kazandırma noktasında bir irade ortaya çıktığını, bunun için aradaki hukuki ihtilafları ortadan kaldırdıklarını söyledi. Son 3 aydır ülkede siyasetin ekonominin önüne geçmiş olması sebebiyle bir takım kararlarda zamanlama noktasında sıkıntı olduğunu aktaran Güzeldülger, "Ama TMSF olarak verdiğimiz sözün arkasındayız ve Türk Ticaret Bankası'nı ekonomiye yeniden kazandırılması için yakın bir zamanda bir girişimde bulanacağız. Bu ay içinde de olabilir; ilgili kuruma bankanın faaliyeti için girişimde bulunacağız" dedi.

Kaynak: Dünya
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkbank dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN